נכנס בדלת המסתובבת

במקום להעביר את האימון המסכם של נבחרת ספרד לקראת פורטוגל במונדיאל, הוצג אתמול ז'ולן לופטגי כמאמנה החדש של ריאל מדריד במקום זידאן ● גריזמן הודיע רשמית: נשאר עוד עונה באתלטיקו מדריד

Israel Hayom - - ספורט - סאל אמרגי

הכדורגל מעניק בכל יום הוכ חות לכך שהוא לא מדע מדויק. במקום לנהל את האימון המסכם של נבחרת ספרד לקראת המשחק הראשון במונדיאל מול פורטוגל, הוצג אתמול ז'ולן לופטגי כמאמנה החדש של ריאל מדריד. אף שזהו שיא הקריירה עבור כל מאמן, בעיקר ספרדי, ללופטגי ייקח זמן רב לשכוח את הפיטורים ברגע האחרון לפני המונדיאל.

נכון שהייאוש יותר נוח בסנטיאגו ברנבאו, אך התנהלותו הזו של נשיא ריאל פלורנטינו פרס השאירה כתם שלא יהיה קל להסיר. שניהם מחו את מול על העונש חסר הרחמים של נשיא ההתאחדות הספרדית לואיס רוביאלס, שלא סלח על חתימת ההסכם עם ריאל מאחורי גבו.

לחשש של לופטגי לפספס את הר כבת של אלופת אירופה יש מחיר כבד - לרדת ברגע הכי לא צפוי מהרכ בת של "לה רוחה", כשבאופק התחנה הראשונה. "אתמול היה היום העצוב ביותר בחיי אחרי מות אמי. אך היום זה היום המאושר ביותר בחיי", אמר לופטגי בדמעות בסיכום הכי כן של 30 שעות של רכבת הרים רגשית. כש נשאל אם הרגיש מושפל כשרוביאלס פיטר אותו, ואם היה עושה את הדברים אחרת, ענה: "לא. אני רגוע מאוד כי פעלתי בצורה כנה. הייתי רוצה שרו ביאלס ינהג אחרת".

פרס תקף את רוביאלס כשהאשים אותו ב"תגובה אבסורדית של גאווה לא מובנת", ודחה את הניסיונות להש תמש בסיפור הזה כדי לנגח את המוע דון. "הגענו להסכם עם לופטגי ורצינו להציג אותו בפומבי באופן מהיר כדי למנוע שמועות. סיפרתי על כך לה תאחדות, אך שעות ספורות אחר כך נשיאה נתן תשובה חסרת פרופורציה", הכריז פרס ואמר למאמנו: "היו לך שני חלומות לא סותרים: לזכות במונדיאל עם ספרד ולאמן את ריאל. אין כל סיבה שתצדיק את העובדה שלא תשב על הספסל במונדיאל. אין תקדימים לכך שהסכם עבודה אחרי מונדיאל ייחשב כאקט של חוסר נאמנות".

אתלטיקו מדריד. אחרי חוד שים ארוכים של שמועות, פרסומים ודיווחים, הודיע אתמול אנטואן גריזמן רשמית כי הוא נשאר במועדון. במהלך השנה האחרונה ניסתה ברצלונה לצרף אותו לשורותיה, אולם חלוץ נבחרת צרפת החליט להמשיך עוד עונה בק בוצה של דייגו סימאונה.

צילום: רויטרס

לופטגי ופרס

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.