סחבת שלא נגמרת: שנתיים אחרי הגשת כתב האישום נגד הרפז - טרם החל שלב ההוכחות

Israel Hayom - - חדשות - צבי הראל

כך נראית סחבת: שנתיים לאחר הגשת כתב האישום נגד סא"ל )מיל'( בועז הרפז, ושמונה שנים לאחר שהתפוצצה פרשת מסמך הרפז שטלטלה את צמרת צה"ל והממשל בישראל - טרם נפתח שלב ההוכחות במשפט. למעשה, אף טרם נשמעה תגובת הנאשם לכתב האישום - המהווה הליך קודם לשמיעת הראיות.

עיון בתיק בית המשפט מלמד כי התקיימו בו עשר ישיבות קצ רות מאוד. כתב האישום הוגש כבר באוקטובר ,2016 ואילו הישיבה הראשונה התקיימה במארס .2017 הישיבה האחרו נה בתיק התקיימה ב 5 בספט מבר השנה.

נתון נוסף המחריף את הבי קורת על חלקה של צמרת הפ רקליטות בנושא הוא שכבר בשנת 2011 התגבשה נגד הרפז תשתית ראייתית לכאורה והוא הוזמן לשימוע. יצוין כי בימים אלו מתנהל הליך גישור בתיק, וכי הסדר טיעון עם הנאשם עלה על שרטון.

בעניין זה דיווח הסנגור עו"ד יחיאל וינרוט לשופט השלום צחי עוזיאל כי הנאשם נסוג מהסדר טיעון, לאחר שיועץ התקשורת אייל ארד הגיש באותם ימים תביעת לשון הרע בסך 250 אלף שקלים נגד הרפז. לדברי הסנ גור, "הנאשם יודע שאם הוא מודה בתיק הפלילי, הוא חורץ את גו רלו במידה מסוימת בתיק האז רחי". הרפז מואשם בביצוע שורה של עבירות: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שימוש מסמך מזויף ושיבוש מהלכי משפט.

ממערכת בתי המשפט נמסר בתגובה כי "מאז הגשת כתב האישום ועד לנובמבר 2017 נדחו מספר דיונים לאור הליך גישור אינטנסיבי שהתקיים בין הצדדים. בישיבה שהתקיימה ב 12.11.17 הודיעו הצדדים לביהמ"ש, כי הגישור לא צלח והתיק נקבע להוכחות. בפב רואר השנה שבו הצדדים להליך הגישור. דיונים נוספים נקבעו לנובמבר".

צילום: יוסי זליגר

הרפז

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.