התשובה לחרם: סגני שגרירים באו"ם ביקרו בברקן

Israel Hayom - - חדשות - אפרת פורשר

התשובה ל :BDS עשרה סגני שגרירים באו"ם ובכירים בארגון, חלקם שגרירים באונסק"ו, הגיעו ביום שישי לסיור באזור התעשייה בברקן שבשומרון. המשלחת מהאו"ם נפגשה עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, קיבלה ממנו סקירה על המערכה נגד ניסיונות החרם והדה לגיטימציה, וביקרה במפעל אלון שבו התרחש פיגוע הירי. הסיור התקיים כחלק מפעילות משותפת של יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון יחד עם לשכת המסחר של יו"ש וארגון בני ברית, וכחלק מפרויקט ההסברה המשותף של המועצה האזורית שומרון והמשרד לנושאים אסטרטגיים.

הבכירים שמעו מסמנכ"ל מפעל אלון ערן בודנקין על הרגשות הקשים מחד, ומנגד על הרצון לשמור על הדו קיום והמשך השגרה. השגרירים התרגשו, ביקשו לחזק את ידיו וציינו שזו החוויה המשמעותית ביותר במהלך הסיור שלהם בישראל.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי "כפי שבנינו קואליציות בקונגרס ובפרלמנט האירופי, אנחנו ממשיכים לפעול ליצירת קואליציות לתמיכה ביהודה ושומרון גם באו"ם. אין לי ספק שמי שמגיע ורואה בעיניים מבין את המציאות כפי שהיא באמת".

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן הוסיף כי "המאבק של פעילי ה BDS נגד יהודה ושומרון הוא סיפור כיסוי ליעד האמיתי שהוא החרמת כל מדינת ישראל וחיסולה כמדינה יהודית".

צילום: רועי חדי

סיור הדיפלומטים

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.