קרב בין הבית היהודי לישראל ביתנו על חוק עונש מוות למחבלים

Israel Hayom - - חדשות - גדעון אלון כתבנו בכנסת

שוב, חילוקי דעות חריפים בקואליציה סביב חוק עונש מוות למחבלים, הצפוי לעלות השבוע לדיון בוועדת החוקה של הכנסת. בכירים בישראל ביתנו טוענים כי יו"ר ועדת החוקה, ח"כ ניסן סלומינסקי, מעכב את הדיון בהכנת הצעת החוק לקריאה ראשונה.

ההצעה אושרה בקריאה טרומית והועברה לוועדה כבר בינואר, אולם מאז לא התקיים דיון לגביה. על רקע ההאשמות, הוועדה תדון בהצעת החוק ביום רביעי, בהשתתפות נציגי משרד הביטחון, משרד המשפטים וארגונים שונים.

יו"ר ישראל ביתנו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, כתב בסוף השבוע בטוויטר כי "לאחר למעלה משלוש שנות מאבק עיקש, הצעת חוק עונש מוות למחבלים תובא סוף־סוף לדיון בוועדת חוקה ולאחריה לאישור בקריאה ראשונה בכנסת. לא נוותר ולא נעצור עד שנשלים את המשימה".

ח"כ סלומינסקי (הבית היהודי), מצידו, דוחה בתוקף את הטענות ואומר כי הדין התעכב במשך חודשים ארוכים על פי בקשת רה"מ נתניהו, שביקש לדון בכך בקבינט. הוא אמר ל"ישראל היום" כי הדחייה נבעה מכך שנתניהו ביקש לקיים דיון על הצעת החוק לפני שתובא לאישור ועדת החוקה. לדבריו, לפני כמה שבועות ביקש ממנו יוזם החוק, ח"כ רוברט אילטוב, לנסות להעביר את הדיון בהצעת החוק לוועדת חוץ וביטחון, אבל לאחר שיחה בנושא עם יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם (הליכוד), הם חזרו בהם וביקשו שהדיון יתקיים בוועדת חוקה.

כזכור, ראש השב"כ נדב ארגמן אמר בשבוע שעבר בוועדת חו"ב כי הוא מתנגד לעונש מוות למחבלים.

צילום: משה שי

אסירים פלשתינים

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.