איחוד האמירויות, פקיסטן ומלזיה ירקדו עם ישראל

Israel Hayom - - חדשות - יורי ילון

ריקוד הפלאש־מוב ייערך היום במתחם התחנה הראשונה בירושלים. מאות ירושלמים צפויים להצטרף לעשרות אלפים ברחבי העולם, שירקדו יחד לרגל יום החסד הבינ"ל.

מדובר בפלאש־מוב הגדול בעולם, ‪,Dance for Kindness‬ שמתקיים בשבע השנים האחרונות ומושך אליו אלפי משתתפים מכל קצות תבל. ב־021 ערים ב־05 מדינות ברחבי העולם ימתינו לסימן שיגיע מירושלים, שבה יתקיים לראשונה האירוע המרכזי.

לצד הישראלים, קבוצה של תושבי רצועת עזה החליטה, למרות המתיחות, לקחת חלק ביוזמה, שמקדשת את ערכי השלום, האחווה והכבוד ההדדי בין בני האדם. באירוע ישתתפו מדינות מוסלמיות, ובהן איחוד האמירויות, פקיסטן ומלזיה. לפי כללי האירוע, בכל שנה לומדים המשתתפים ריקוד חדש ומקורי. השנה ילווה הריקוד בכל העולם בשיר חדש של הלהקה הישראלית "האחים סלומון". בית הספר למחול ולתנועה "מוזה" הירושלמי, בניצוחה של עדי גורדון־רולינגס, יוביל את החלק האמנותי של הריקוד.

אורלי והבה, מחנכת ופעילה חברתית, היא יוזמת הפלאש־מוב חובק העולם. והבה התחילה כמחנכת בקהילה היהודית בפלטבוש שבניו יורק. בשנת 2011 הקימה ארגון שמטרתו לאחד אנשים בעזרת הכוח שבמעשים הטובים. באותה שנה התפרסם סרטונה, שצבר יותר מ־001 מיליון צפיות ברשתות החברתיות ושודר בערוצי טלוויזיה מובילים בארה"ב.

והבה אמרה ל"ישראל היום" כי "הרעיון הוא להעניק השראה ולהעצים את היחיד ואת הערך של כל אחד דרך מעשים של חסד ונתינה באמצעות חינוך ואירועים בינלאומיים. הכוונה היא לעורר מודעות ולקרב בין אנשים מרקעים שונים באופן גלובלי".

הריקוד באיטליה, אשתקד

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.