ביום א': מסעדות יוחשכו ל־8 דקות כמחאה נגד האוצר

Israel Hayom - - כלכלה - היאלי יעקבי הנדלסמן

המסעדנים מגבירים את המאבק במדיניות משרד האוצר, ומאות מסעדות ברחבי הארץ צפויות להחשיך את בתי העסק ביום ראשון הקרוב, בנר השמיני של חנוכה.

המסעדות, בתי הקפה והברים יחק שיכו את בתי העסק 19:45קב למשך שמונה דקות. זאת, כמחאה סמלית לפני סגירתם הסופית, לדבריהם של בעלי עסקי מזון רבים, כתוק צאה מהרגולציה המכבידה על ענף המסעדנות.

את המאבק מובילה עמותת "מסק עדנים חזקים יחד", שהוקמה בחוק דשים האחרונים ומאגדת בתוכה 3,000קכ מסעדנים מכל הארץ. לפני מספר חודשים החלה העמוק תה את המאבק בהכנסת "מס כחק לון" בגובה שני שקלים לחשבוניות של המסעדות.

לפי המסעדנים, בשנים האחרוק נות התעשייה - הכוללת מסעדות, בתי קפה, דוכני אוכל וברים - סוק פגת גזירות קשות במסים ייעודיים ובחוקים שפוגעים רק בה ישירות.

יותר מק005 מסעדנים כבר אישרו כי בכוונתם להחשיך את המסעק דות כאות הזדהות עם המאבק. בין המסעדות מיט בר, קבוצת R2M שכוללת את הקופי בר, הבראסרי, הוטל מונטיפיורי, דליקטסן, קפה ג'רמייה, רשת ההמבורגרים אגאק דיר, ריבר, שיפודי התקווה בנמל תל אביב, רשת לנדוור, רשת בנדיקט, קקאו וטאטי.

תומר מור, הבעלים של ג'רמייה בתל אביב, הסביר כי "אנחנו משק מיעים קול זעקה ומחאה ציבורית. אנחנו רוצים להחשיך את העסקים לק8 דקות לפני שהם יוחשכו באופן תמידי. ישנו נושא חוק הפיקדון של העובדים הזרים, שפוגע במעסיקים הישראלים. על גבנו המדינה מנסה לגרש את אוכלוסיית מבקשי המקק לט. ישנה פסיקת הטיפים של המק לצרים, שאמורה להיכנס לתוקפה בתחילת ינואר. המדינה רוצה לקחת מע"מ על הטיפים, ועדיין לא ברור מה יהיה בנושא הזה".

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.