על רקע המבצע: ירידות בבורסה

50 משחקיות מקורות וממוזגות יוקמו בפריפריה יונתן כץ, כלכלן בכיר בלידר השקעות: "הירידות היו חזקות יותר מבאירופה בשל החשש מהסלמה"

Israel Hayom - - כלכלה - היאלי יעקבי הנדלסמן אריאל ויטמן

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל יקים כק05 משק חקיות מקורות וממוזגות שיק תנו מענה למאות אלפי ילדים ולהורים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. המשחקיות יהיו מסובסדות, במטרה להעניק ליק לדי ולתושבי הפריפריה החברק תית והגיאוגרפית חיי תרבות ופק נאי בדומה לילדים במרכז הארץ.

עלות כניסה לילד תעמוד על עד 10 שקלים, ועלות למשפחה תעמוד על 20 שקלים. זאת לעוק מת משחקיות פרטיות שעולות בממוצע 50-30 שקלים לילד אחד מעל גיל שנתיים.

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ושר הפנים, אריה מכק לוף דרעי, מסר: "המשחקיות המקורות והממוזגות יתנו מענה למאות אלפי הורים וילדים לאחר שעות בית הספר והגנים. זיהינו שקיים צורך במתקנים מקורים עבור ילדים בגיל הרך והוריהם בשעות אחר הצהריים, בעיקר בחורף או בקיץ כאשר לא ניתן לשהות בחוץ, שכן ברוב הרשויות המקומיות בנגב ובגליל ובפריפק ריה החברתית לא קיימות משחק קיות, גם לא בבעלות פרטית". ברקע מבצע צה"ל "מגן צפוני", ננעל יום המסחר אתמול בירידות שערים.

מדד ת"א 35 רשם ירידה של ,1.34% מדד ת"א 125 איבד 1.27% ומדד הבנק קים איבד .1.18%

אמיר כהנוביץ', הכלכלן הראשי באק קסלנס, דווקא לא מקשר בין המבצע בצפון לירידה במניות אתמול, ואומר כי "המשקיעים נעשו בתקופה האחק רונה רגישים מאוד לרווחיות החברות, כשהשפעות רפורמת המס על צמיחת הרווח מתפוגגת. מהבחינה הזאת, מלחק מת הסחר מאיימת על תעשיות שלמות, מרכב ועד טכנולוגיה. נראה שעד שסוק גיות אלה לא ייפתרו, הן ימשיכו לייצר תנודתיות גבוהה".

לעומתו, יונתן כץ, כלכלן בכיר בליק דר השקעות, סבור כי "הירידות היו מעט חזקות יותר מהירידות באירופה, גם התק חזיות בארה"ב היו שליליות, על רקע פסימיות בשווקים לגבי האפשרות להק שגת הסכם סחר בין ארה״ב לסין. סביר להניח שהירידה החדה יותר בישראל נבעה מחשש להסלמה בגבולות הצפון".

בן ליפץ, שותף במחלקת שוק ההון במשרד עוה"ד גרוס ,GKH מסביר כי "מדובר בתגובה אופיינית של הציבור, שלנוכח אירועים חריגים מעדיף למשוך כספים מאפיקי ההשקעה השונים ולא להסתכן בירידות שערים שעלולות לקק רות. אך בעשותו כן, הציבור יוצר מעין נבואה המגשימה את עצמה, שכן עצם הבריחה מאפיקי ההשקעה היא זו שמאלק צת את הגופים המוסדיים למכור ניירות ערך בהיקפים גדולים ובזמן קצר (כדי לממן את הפדיונות). כך נוצר כדור שלג של ירידות שערים, וזאת בלי כל קשר לעוצמת האירוע החריג שהחל את כדור השלג הזה. יותר איפוק ושיקול דעת מצד הציבור היו מיטיבים עם כולם".

צילום: יהושע יוסף

הבורסה בת"א

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.