הבימוי הראשון שלי

ירון ברובינסקי, בדרך כלל שחקן ומנחה טלוויזיה, מביים לראשונה בתיאטרון • את התוצאה, הצגה בת 20 דקות בשם "החתונה", תוכלו לראות במסגרת פסטיבל תיאטרון קצר בצוותא בסוף החודש • "זו חוויה ראשונית ומסקרנת", הוא אומר

Israel Hayom - - תרבות - מאיה כהן

ירון ברובינסקי הוא שחקן, קוי מיקאי ומנחה בטלוויזיה, ועכשיו הוא מתנסה לראשונה באתגר חדש: בימוי בתיאטרון. הוא מביים את ההצגה "החתונה", שאורכה 20 דקות בלבד, ושתעלה במסגרת פסטיבל תיאטרון קצר בצוותא בסוף החודש 29-27( בדצמבר).

את המחזה "החתונה" כתב אלי חביב. הוא מתמקד בחתונה שמתקיימת בבית מלון, בעוד החתן נעזר באנשי צוות המלון ברגעים האחרונים של הרווקות שלו. משחקים בהצגה: אמיר שורוש, קרן צור, שני קליין ואבי דנגור.

"זו הפעם הראשונה שאני מביים בתיאטרון", אומר ברובינסקי ,)42( "לפני 11 שנה ביימתי מופע נונסנס מאוד מצחיק של שלושה מיוצאי להקת מיומנה, אבל אז לא היו לי שום ציפיות מעצמי. הפעם יש בהחלט ציפיות.

"זו אמנם הצגה של 20 דקות, אבל יש לה מסגרת ברורה, עם חוקים של תיאטרון. עבורי זו חוויה מאוד ראשונית ומעניינת. אנחנו עובדים כבר לא מעט זמן, ואני לומד תוך כדי תנועה מה זה לעבוד עם שחקנים כבמאי. בתור אחד שמכיר את זה מעמדת השחקן - זה מאוד מרתק". תמיד חלמת לביים? "האמת היא שממש לא. זה התגלגל ככה. אם היו מציעים לי לביים לפני שנתייםישלוש, אולי הייתי רואה בזה הזדמנות למשהו חדש בקריירה, אבל היום זו בעיקר חוויה שבאה מתוך סקרי נות מאוד גדולה. אני לא יודע אם יצמח מזה משהו ואם יבוא פרויקט נוסף של בימוי. הייתי בעמדות של מאחורי הקלי עים ואני אוהב את זה, בין אם זה לכתוב סרט, להיות מנהל הפקה של מיומנה, לערוך תוכנית. אני אוהב להיות במי קום של היוצר".

בת זוגך, השחקנית מירב שירום, מביימת גם היא בפסטיבל תיאטרון קצר.

"נכון, אבל בניגוד אלי - היא ממש במאית. היא התחילה לביים בסטודיו של יורם לוינשטיין וממשיכה לעשות את זה. זו לא הפעם הראשונה שלה כבי מאית, והיא מתקדמת כל פעם עוד שלב ועושה דברים גדולים יותר. יצא במי קרה ששנינו מביימים באותו פסטיבל, ואני מקווה שנצליח לראות את ההצגות של שנינו כי הן מתקיימות במקביל", הוא צוחק, "מאחר ששנינו יוצרים, אני מתאר לעצמי שהדרכים האמנותיות שלנו ימשיכו להצטלב בעתיד". כרגע אתה לא משחק בתיאטרון. "נכון, אחרי שש שנים בתיאטרון באר שבע, שבהן שיחקתי בכל מיני הצגות, לא נכנסתי להפקה חדשה. בעיקר בגלל תוכנית האירוח שהיתה לי בערוץ כאן .11 בשנה האחרונה צילמנו 27 תוכי ניות, אבל יש קיצוצים, אז כרגע לא ממשיכים. התיאטרון הוא משרה מלאה, לא יכולתי לשלב בין שני הדברים". מה עוד על הפרק בימים אלה? "יש עוד עונה של 'לעוף על המיליון' שלא שודרה, ועוד שעשועון בשם 'חמש טבעות זהב' בערוץ עשר, שרק פרק אחד שלו שודר עד עכשיו. לא תכננתי אף פעם להנחות שעשועונים, אבל זה לא מפתיע אותי שאני עושה גם את זה. אני חושב שהרבה אנשים בתחום עושים גם וגם, כי ככה זה בארץ. במי דינה שלנו אין מספיק עבודה. הכל פה קטן מאוד.

"אני באמת לא יודע מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול (צוחק). אני שמח לומר שעשיתי וי על כל השאיפות שלי, התמזל מזלי שיצא לי לשחק, לכתוב, להנחות, לעשות רדיו, לערוך. זה מגי וון וכיף".

"אנחנו עובדים לא מעט זמן, ואני לומד תוך כדי תנועה מה זה לעבוד עם שחקנים כבמאי. כאחד שמכיר את זה מעמדת השחקן - זה מאוד מרתק"

צילום: כפיר זיו

ברובינסקי

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.