מבצע חיסונים בפרדס חנה

בעקבות הפרסום על מאות ילדים לא מחוסנים לחצבת במועצה, 200 תלמידים התחסנו ● המבצע הוא יוזמה מקומית ● ראשת המועצה, הגר פרי יגור: "קוראת לכולם להתחסן"

Israel Hayom - - חדשות - ירון דורון ורן רזניק

ביומיים האחרונים נערך מבצע חיסונים נגד חצבת לתלמידי בתי הספר בפרדס חנה כרכור. זאת, בעקבות החשיפות ב"ישראל היום" על מאות ילדים לא מחוסנים.

את המבצע ארגנה המועצה המקומית פרדס חנה כרכור, ולפי נתוני המועצה, במבצע התחסנו כ 200 תלמידים. המ בצע הוא יוזמה של המועצה המקומית ולא של משרד הבריאות.

ב"ישראל היום" נחשף לאחרונה כי מאות ילדים בפרדס חנה כרכור לא מחוסנים מפני חצבת בגלל התנגדות ההורים, וכי הם מרוכזים בעיקר בא רבעה בתי ספר במועצה. עוד נחשף כי ועד הורים בבית הספר הדמוקרטי "שבילים" בפרדס חנה, שבו לומדים חלק ניכר מהילדים הלא מחוסנים, התריע כבר לפני כחודש בפני משרד הבריאות והמועצה המקומית על בעיה קשה שע לולה להיות בפרדס חנה עם התפשטות מגיפת החצבת.

מבצע החיסונים התקיים לתלמידי כיתות א' עד ט' ביחד עם חברת "נטלי" שמספקת את שירותי בריאות התלמיד מטעם משרד הבריאות באזור. בהודעה שהועברה על ידי המועצה נכתב לתוש בים כי "פרדס חנה כרכור עלתה לכות רות בשבוע האחרון על רקע העובדה כי ביישוב אחוז יחסי גבוה של אוכלוסייה לא מחוסנת, אשר הינו בעיקרו ילדים ממספר בתי ספר ביישוב". עוד נמסר כי יתקיים ערב הסברה ביישוב ו"פעולות נוספות לקידום חיסונים בקרב תלמידים שטרם חוסנו".

ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור, אמרה כי "לשמחתנו, הורים רבים גילו אחריות, ובמהלך שעות הבו קר והצהריים בחופשת החנוכה טרחו והגיעו לחסן את ילדיהם במסגרת המב צע. ההיענות הגבוהה למבצע הינה ללא ספק חשובה ומעודדת. נושא מתן החי סונים וההסברה בנוגע לחשיבותם הם בסמכות משרד הבריאות, אך אנו רואים בתמיכתנו ובהעמקת ההסברה במוסדות החינוך אחריות קהילתית ראשונה במע לה של הרשות המקומית. אני מברכת על שיתוף הפעולה החשוב עימם, שבמסגר תו הרחבנו את אפשרויות קבלת החיסון, ובכך הגדלת מספר הילדים המחוסנים. אנו נמשיך בקיום פעולות יזומות יחד עם המשרד, כולל ערב הסברה שני, וכן בחינת אפשרות קיום מבצע חיסון יישו בי נוסף ממש בשבועות הקרובים. אנו קוראים לכולם לצאת להתחסן".

מבצע החיסונים, אתמול

"ישראל היום", 25.11.2018

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.