מוגלי, הגרסה האפלה

מחר תעלה בנטפליקס "מוגלי: אגדת הג'ונגל", גרסה מפחידה במיוחד ל"ספר הג'ונגל" • הבמאי הוא אנדי סירקיס )גולום מ"שר הטבעות"(, שמודה: "רציתי לעשות משהו אפל, שאינו מצופה סוכר"

Israel Hayom - - תרבות - ישי קיצ'לס

שרשרת לא נגמרת של צרות, מה מורות ודחיות ליוותה את "מוגלי: אגדת הג'ונגל", הגרסה הקולנועית הח דשה ל"ספר הג'ונגל", בדרכה הארוכה למסכים.

הפרויקט עתיר התקציב של אולפ ני וורנר - שנועד להיות סרט הביכורים כבמאי של השחקן הנפלא אנדי סירקיס )גולום מסרטי "שר הטבעות", סיזר מס רטי "כוכב הקופים"(, ותוכנן להיות נאמן יותר לסיפוריו הקלאסיים של רודיארד קיפלינג )ונאמן פחות לגרסה המצוירת של דיסני מ (1967 - יצא לדרך כבר ב .2012 אך כאשר אולפני דיסני נזכרו לפתע שגם הם מעוניינים ליצור גרסה חדשה לסיפור, תהליך ההפקה הפך למ רוץ נגד השעון שהזכיר מקרים אחרים שבהם שני אולפנים שונים עושים אותו הסרט פחות או יותר באותו הזמן )ע"ע "ארמגדון" ו"פגיעה קטלנית"(.

הסוף ידוע. "ספר הג'ונגל" של דיס ני הגיע ראשון לקו הסיום, עלה לאקר נים באביב 2016 וגרף קרוב למיליארד דולר. יציאתו של "מוגלי", לעומת זאת, נדחתה ל ,2018 ובסופו של דבר הסרט נמכר לנטפליקס, שם ניתן יהיה לצפות בו החל ממחר.

"אף פעם לא קל לעשות סרט", מסכם סירקיס את הסאגה המתישה בראיון טל פוני, "אבל אין ספק שהפעם התהליך היה תובעני במיוחד, מכל הבחינות".

למרבה השמחה, למרות כל המטען העודף שעימו הוא מגיע, "מוגלי: אגדת הג'ונגל" - שמתהדר בצוות שחקנים מר שים שכולל את כריסטיאן בייל, בנדיקט קמברבאץ', קייט בלאנשט וסירקיס עצמו - דווקא מפתיע לטובה באיכותו וביופיו. עם זאת חשוב להדגיש: מדובר בסרט אינ טנסיבי, מפחיד, ולעיתים אף מחריד, שאינו מומלץ לצופים צעירים מדי.

"רוב סרטי הילדים הפכו למאוד ציניים וחנפניים", מסביר סירקיס מדוע החליט לגרום לילדים שלכם לסיוטים. "רציתי לעשות משהו אפל יותר, משהו שאינו מצופה סוכר. אנשים מקשרים את 'ספר הג'ונגל' באופן אוטומטי לסרט המצויר של דיסני. אבל אותי הלהיב לחזור לסי פורים של קיפלינג וללכת למקומות מור כבים יותר. רציתי שהסכנות יהיו אמיתיות ושהרגשות יהיו אמיתיים. הסרט אולי לא מתאים לילדים בני ,5-4 אבל גיל 10-9 נראה לי סביר בהחלט. זה בסדר לפחד קצת. אני חושב שאם משפחה תצפה בסרט יחד - יהיה להם הרבה על מה לדבר אחר כך".

רוהאן צ'אנד, השחקן הצעיר שמג לם את מוגלי, עושה עבודה מעולה. איך ידעת שהוא יצליח לעמוד בדרישות האמוציונליות והפיזיות של התפקיד?

"פגשתי אותו ממש בתחילת תהליך הליהוק, אז אפשר לומר שלקחתי סיכון, אבל ברגע שהוא התחיל לדבר על מוגלי - זה פשוט היה ברור. למרות שהוא היה רק בן ,10 הוא הבין את הפסיכולוגיה של הדמות. אמרתי לו שאני הולך לדחוף אותו למ קומות אפלים מאוד, והוא היה מוכן לזה".

גם כריסטיאן בייל מגיש כאן הופעה נהדרת בתור בגירה הפנתר. הסצנה שלו עם מוגלי, אחרי שמוגלי נלכד בידי בני האדם, ממש שוברת לב.

"אני מסכים איתך. ההופעה שלו פשוט מהפנטת. הוא הביא המון נשמה לתפקיד, ומערכת היחסים שלו עם מוגלי יפהפייה בעיניי. כריסטיאן הוא שחקן מבריק, כמובן, אבל אני חושב שהוא ממש שמח על ההזד מנות לעשות משהו אחר ממה שהוא עושה בדרך כלל. כשעובדים איתי צריך ללכת לאיבוד בדמיון ולגלות גרסה חדשה של עצמך. זה מוליד התרגשות חדשה. ראיתי שהוא מאוד נהנה מזה".

צילום: ‪David Appleby‬

סירקיס מביים

רוהאן צ'אנד בתפקיד מוגלי

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.