קר בחוץ, חם בלב: תושבי מטולה בחזית יחד עם החיילים

ישראל היפה: תושבי המושבה הצפונית חילקו ספינג' ללוחמים ● "חשוב לנו שירגישו בבית"

Israel Hayom - - חדשות - עדי חשמונאי כתבתנו בצפון

למרות הפגיעה הכלכלית בע סקי התיירות במטולה שנג רמה מחשיפת מנהרות החיזבאללה, אתמול הופתעו תיירני מטולה מתו פעה חדשה שריגשה אותם.

מאז יום שלישי אמנם הלכו והת רבו ביטולי הזמנות הצימרים וחדרי האירוח במושבה כתוצאה מחששות המטיילים, אבל אתמול, לראשונה בעיתות מתיחות ביטחונית, קיבלו חלקם פניות מתיירים ישראלים שבי קשו להזמין חדרים מתוך רצון לחזק את תושבי מטולה.

"אחרי כל הביטולים, מאתמול בערב התחלנו לקבל הזמנות לחדרים ולמקומות במסעדה מישראלים שבי קשו להגיע כדי לחזק אותנו בשעת משבר" אמרה אתמול מרים הוד, המ נהלת והבעלים של מלון מסעדת "בית שלום" במטולה.

לדבריה, "היו לנו גם ביטולים לט ווח של שבועיים ושלושה קדימה, אבל היום הזמינו אצלנו ארבעה חדרים. גם למסעדה הגיעו היום אנשים שאמרו לנו, 'באנו כדי להזדהות'. זה ממש חימם לנו את הלב".

ביטולי הזמנות

אבל בזמן שנראה כי במטולה החלו להתאושש, בעסקי תיירות רבים אח רים לאורך גבול לבנון המשיכו גם אתמול ביטולי הזמנות חדרי האירוח. "בסופי שבוע התפוסות אצלי הן תמיד מלאות, אבל הפעם הצלח נו לסגור בקושי רב שלוש יחידות אירוח מתוך שמונה שיש אצלנו", אמר ירון שושני, הבעלים של מלון הבוטיק "לב החורש" במושב שומרה שבגליל המערבי.

ליאת כהן, המחזיקה בבעלותה מס עדה בזרעית, חשה אמנם כי חלה ירי דה בכמות המטיילים שמגיעים לסעוד אצלה, אבל דווקא הנוכחות המוגברת של החיילים בגזרה מסייעת לה לצ לוח את הימים הקשים. "המטיילים אמנם לא מגיעים, אבל מאז כבר שלושה ארבעה ימים שיש כאן כוחות גדולים מאוד של צה"ל שממלאים גם את המסעדה", אמרה כהן.

יותר ויותר תושבים התנדבו באופן עצמאי לחלק שתייה ומזון לחיילים ואתמול התארגנו מרבית המתנד בים בצורה מאורגנת וממוסדת יותר, בחסות המועצה המקומית והמתנ"ס של מטולה.

מתנדבים סביב השעון

"יצרנו מנגנון מסודר עם מאגר של עשרות מתנדבים. הכנו תוכנית מסודרת, שלפיה החל מהערב אנחנו יוצאים אחת לשעתיים שלוש לחלק לחיילים בעמדות מרק חם. זאת נוסף על אוכל וכיבוד שאנחנו מחלקים להם לאורך כל היום בדרכים", סיפר את מול אלכס מלניקוב, מנהל המתנ"ס במטולה.

"החל מהערב אנחנו פותחים לטובת החיילים את מועדון הנוער, שיתופעל 24/7 על ידי בני הנוער והתושבים ובו הם יוכלו לנוח, לשתות ולאכול. אם המבצע יימשך באמת כמה שבועות, אז נציע לחיילים גם לכבס להם את הבגדים. אנחנו יודעים שהצבא דואג לחיילים, אבל הם אצלנו בבית, עו שים לילות כימים בקור ובגשם כדי להגן עלינו, אז חשוב לנו שהם יר גישו בבית".

צילום: גיל אליהו/ג'יני

מחלקים ספינג' לחיילים, אתמול

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.