"פרטים חדשים" - וירי לישראל

הסלמה בדרום: זמן קצר לאחר שחמאס חשף פרטים מהתקרית שבה נהרג סא"ל מ', נפלה רקטה בשדות נגב ● "על ישראל להיות מודאגת" ● 13 אלף התפרעו ביום שישי על הגדר, חייל נפצע קל

Israel Hayom - - חדשות - דניאל סיריוטי וניקי גוטמן

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עובידה, ערך אתמול מסיבת עיתונאים ובה חשף פרטים על התחקיר שביצעו מנגנוני הביטחון של ארגון הטרור בעניין פעולת הכוחות המיוחדים של צה"ל לפני כשלושה חודשים בחאן יונס.

במהלך התקרית נהרג סא"ל מ', שעמד בראש הכוח. לדברי אבו עו בידה, מדובר בכוח לוחמים מסיירת מטכ"ל שהורכב מ 15 חיילים שהתפ צלו לשתי קבוצות והסתננו לרצועת עזה לצורך פעילות של איסוף מו דיעין והשתלת אמצעי ריגול. מטרת המבצע של לוחמי סיירת מטכ"ל, לטענת דובר הזרוע הצבאית של חמאס, היתה להשתיל מערכות רי גול ואיסוף מודיעין שנועדו לצותת לרשת הקשר הפנימית של הזרוע הצ באית של חמאס.

דובר הארגון הוסיף כי במהלך החודשים שלפני המבצע הוברחו לתוך רצועת עזה ציוד האזנה וריגול וכן ציוד עזר טכני דרך מעברי הגבול בין ישראל לרצועת עזה. לטענתו, כרם שלום שימש מעבר הגבול הרא שי שדרכו הועברו העזרים הטכניים ששימשו את הכוחות המיוחדים של צה"ל שפעלו, לכאורה, ברצועת עזה.

דובר הזרוע הצבאית של חמאס חשף עוד במסיבת העיתונאים שערך, כי הכוח המיוחד שפעל בחאן יונס ואשר נחשף על ידי אנשי הזרוע הצ באית של הארגון ופלגים פלשתיניים נוספים שהיו במקום - בעת האירוע שבו נהרג סא"ל מ' - עשה שימוש בתעודות מזויפות של אזרחים מעזה ובמסמכים של אגודת צדקה.

לדברי אבו עובידה, קבוצה אחת של לוחמי סיירת מטכ"ל היתה אמונה על ביצוע מטרות המבצע, בעוד קבו צת הלוחמים הנוספת היתה אמורה לאבטח את הכוח שפעל בחאן יונס. לטענתו, הכוח הסתנן לחאן יונס מאחד האזורים הקשים למעבר בגדר הגבול, תוך שהוא מנצל את תנאי מזג האוויר והערפל הכבד ששררו באותו לילה, כשהכוח המיוחד של צה"ל פעל ובמהלכו נחשף.

דובר הזרוע הצבאית של חמאס אף פרסם סרטונים שנאספו לטענתו ממצלמות האבטחה הפזורות באזור שבו פעלו לוחמי הכוחות המיוחדים של צה"ל, שתיעדו את כלי הרכב שבהם עשו שימוש הלוחמים, ואף חלק מהאירועים שהובילו לחשיפת הכוח.

אבו עובידה הכריז במסיבת העיתונאים שערך כי "על כוחות המודיעין והביטחון של ישראל להיות מודאגים מהחומרים שהשג נו ומהאמצעים הטכנולוגיים המתקדמים אשר ברשותנו כעת, המעניקים לנו יתרון אסטרטגי בכל עימות עתי די מול צבא הכיבוש הציוני".

"זוהה שיגור אחד"

שעה קלה לאחר מסיבת העיתונאים הופעלה אזעקת צבע אדום במועצות האזוריות שדות נגב ושער הנגב.

זוהתה נפילה בשטח פתוח בשדות נגב. מדובר צה"ל נמסר: "זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל".

בתוך כך, כ 13 אלף מפירי סדר פלשתינים הגיעו ביום שישי לכמה מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה.

במסגרת הפרות הסדר האלימות הבעירו המתפרעים צמיגים, יידו אבנים וכן השליכו מטענים ורימונים לעבר לוחמי צה"ל וגדר המערכת. במהלך הפרות הסדר זוהו שלושה אירועי חצייה של גדר המערכת בצפון הרצועה. בכלל האירועים היו החשודים במעקב וחזרו לרצועה.

לוחם צה"ל נפצע קל מיידוי אבנים בהפרות הסדר ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. בתגובה לאירועים האלימים תקפו כלי טיס של צה"ל שתי עמדות של חמאס. גם ביום שישי היו תושבי העוטף במתח וחששו שאיומי חמאס יתממשו וסבב לחימה נוסף יחל.

"עשן הצמיגים נורא"

עשן הצמיגים הגיע ליישובים סמוכי הגדר. "הרגשתי שעומד לקרות משהו בלילה, הופתעתי שלא היו רקטות עד אז. כשראיתי את הסרטונים מההפגנות חשכו עיניי, אני מרגיש שמוכרים את התושבים בכסף, לא היה צריך לשלם לחמאס פרוטקשן. אנחנו מדינה ריבונית והם עושים מה שהם רוצים, המצב הוא בזיון", אמר איתי פכטר מכפר עזה.

ליאה אורמן משדרות שיתפה בחששות שלה: "בכל יום שישי בסביבות אחת אני במתח. עכשיו יש את עניין הכסף הקטארי שמשמש איום עבורם. אנחנו בסוג של אי ודאות. יש לי חברות ביישובים סמוכי גדר, והם מריחים את העשן של הצמיגים וזה נורא. אני מנסה לא לתת לזה לנהל אותי, אחרת אהיה באפס תפקוד".

"הם היו 15 לוחמים מסיירת מטכ"ל", מתוך סרטון של חמאס

הרגע שבו חמאס תפס את הכוח

אקדחים ששימשו את הלוחמים

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.