אור מול הטרור: יחידת מתנדבים תגן על קיבוץ אור הנר מבלוני התבערה

16 מתנדבים יסיימו בעוד כשבועיים קורס מפרך, יקבלו כבאית, ויגנו על יישובם ● קב"ט מועצת שער הנגב: "היחידה - עוד לבנה בקיר ההגנה" ● לוסי, אחת המתנדבות: "מרגש להגן על הבית"

Israel Hayom - - חדשות - ניקי גוטמן

בעשרת החודשים האחרונים טרור בלוני ועפיפוני התב ערה כילה כ 33 אלף דונם, מרביתם בעוטף עזה. בעוד כשבועיים יס תיים קורס מתנדבים בכיבוי, שבו משתתפים 14 מתנדבים ושתי מת נדבות, שיקבלו כבאית ויהפכו לחלק מכוח הכיבוי של קיבוץ אור הנר.

קצין הביטחון של מועצה אזורית שער הנגב, אייל חג'בי, הסביר כי מדובר בחלק מתהליך ההיערכות לגל ההצתות הצפוי בשנה הבאה: "אנחנו מתכוננים בכל הכוח לקיץ ,2019 כי חמאס מעולם לא אמר שהוא יפסיק את שיגור הבלונים והעפיפונים. גם בשבועות האחרונים נשלחו בלוני נפץ לישראל. בלוני התבערה פסקו לזמן קצוב רק בגלל מזג האוויר, שיגורם צפוי להתחדש כשיתחמם", חג'בי הוסיף: "פתחנו יחידת מתנדבים גם בנחל עוז ובכפר עזה, ואנחנו מעוניינים לפתוח יחי דת מתנדבים בברור חיל ובקיבוצים נוספים. היד עוד נטויה. העבודה נע שית בשיתוף פעולה יוצא דופן בין המועצה, היישובים והרשות הארצית לכבאות והצלה. יחידת המתנדבים מאור הנר היא עוד לבנה בקיר ההג נה מפני השריפות". לוסי מירנסקי, שלוקחת חלק בקורס, סיפרה על תחושת הסיפוק להיות אחת משתי מתנדבות שי סיימו אותו. "ביום שישי עשינו תרגיל בלייב עם חיתוך רכב של אוטו ודימינו שריפה. למרות הקושי נהניתי מאוד. המכשירים שוקלים המון ואנחנו רק שתי נשים, אבל אנחנו עושות כל מה שהגברים עושים".

מירנסקי הוסיפה: "היו לנו המון שריפות בקיבוץ, ומספר פעמים הוקפצו מטוסי כיבוי. תודה לאל שעכשיו נוכל להגן על עצמנו בצו רה מהירה יותר ולא לחכות שיגיעו כבאים מבחוץ. נוכל לטפל בשריפות או לפחות לייצב את המצב עד שי גיע תגבור. אנחנו לא מצפים שיהיה שיפור, הם שולחים בלוני תבערה, ועכשיו בחורף בלוני נפץ, ואין תח זיות שזה ייגמר. זה מרגש שאני מגינה על הבית. זה מעודד אותי שאני יכולה ויודעת לתת מענה. כשאת יודעת איך להתנהג בסי טואציה מסוימת, את עושה את זה יותר בשקט ובשלמות".

צילום: סלבה גוטמן

המתנדבים במהלך אימון בקורס

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.