הפריימריז בליכוד והשותפויות המפתיעות

גלעד ארדן וישראל כץ משתפים פעולה "על רקע לוגיסטי" ● אלקין, ביטן וחיים כץ בונים קואליציה ● הח"כים מציגים: כך נצליח להיבחר גם לכנסת הבאה

Israel Hayom - - חדשות - יהודה שלזינגר כתבנו הפוליטי

הפריימריז בליכוד, שייערכו בעוד פחות מחודש, צפויים להיות גורליים במיוחד, שכן על פי הרשימה שתאושר במוסדות הליכוד בימים הקרובים, כעשרה ח"כים מכהנים עלולים למצוא את עצמם מחוץ לכנסת הבאה. השרים והח"כים נערכים בימים אלה לפריימריז, ואח רי ה"לאומיאדה" באילת הם ממשיכים בסבב ובפגישות בקרב המתפקדים.

ל"ישראל היום" נודע כי המתח וההיערכות יוצרים חיבורים מפתיעים. כך, למשל, החיבור בין שני השרים הבכירים בליכוד, גלעד ארדן ויש ראל כץ, שהחלו בשבועות האחרונים בשיתוף פעולה. בסביבתם של השניים מסבירים כי מדובר בשלב זה בשי לוב כוחות על רקע לוגיסטי, אך הם לא שוללים אפשרות שבהמשך יהיו לחיבור הזה גם משמעויות פוליטיות.

"קואליציה" נוספת שמתרקמת היא בין שלושה אנשי ליכוד בעלי כוח משמעותי - זאב אלקין, דוד ביטן וחיים כץ.

גם השמות שבינתיים מתכוונים לצעוד לבד מעניינים - בראשם גד עון סער, הנחשב בעל כוח משמעותי מאוד בליכוד, שנכון לעכשיו צפוי להתמודד ללא חיבורים, וגם מירי רגב, שעד כה לא רשמה חיבורים עם גורמים אחרים בליכוד.

לצמצם עלויות

יצוין כי בעקבות חוק הפריימריז שחוקק בכנסת האחרונה, לפיו ח"כ מכהן מקבל 320 אלף שקלים, ולא יוכל לאסוף מעבר לכך - מתאגדים חלק מהח"כים למה שהם מכנים "שי תוף פעולה לוגיסטי", שכולל הוצאות כמו שכירת מטה ושכירת חברת הפקה יחד, כדי לנסות ולצמצם בעלויות ככל שניתן.

עם זאת, מודים הח"כים כי שיתוף פעולה שכזה נמשך גם לשיתוף פעו לה פוליטי בפריימריז. "יש חיבורים שהם טבעיים, וטבעי שיימשכו גם לכיוון הפוליטי. מצביעים של אחד יצביעו עבור השני, וההפך. זה חייב להיות חיבור משותף. לא נראה אחד כזה, למשל, בין מירי רגב ליולי אד לשטיין, ולא סתם", אומרים גורמים בליכוד.

גורמים

בליכוד: "יש חיבורים שהם טבעיים, וטבעי שיימשכו גם לכיוון הפוליטי. מצביעים של אחד יצביעו עבור השני, וההפך. זה חייב להיות חיבור משותף. לא נראה אחד כזה, למשל, בין מירי רגב ליולי אדלשטיין"

צילום: דודי ועקנין

ישראל כץ

צילום: אורן בן חקון

גלעד ארדן

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.