אירונאוטיקס תימכר לרפאל ב 850 מיליון שקלים

ערכה של יצרנית המל"טים זינק בשל התחרות על רכישתה בין רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו לתעשייה האווירית ● בשנה וחצי האחרונות צללה מניית החברה בשל החקירות המתנהלות נגדה

Israel Hayom - - כלכלה - ערן בר טל והיאלי יעקבי הנדלסמן

חברת אירונאוטיקס, המתמחה בפיתוח ובייצור מערכות מו דיעין בעיקר באמצעות מטוסים ללא טייס )מל"טים(, חתמה עם רפאל ועם איש העסקים אביחי סטולרו על מסמך הבנות למכירתה לפי שווי של 850 מיליון שקלים.

כתוצאה מכך, זינקה אתמול מנייתה ב .32% רק בקיץ האחרון רפאל הגישה הצעת רכישה לאירונאוטיקס ב 430 מי ליון שקלים. אלא שמאז החלה תחרות בינה לבין התעשייה האווירית - אף היא חברה ממשלתית - שהזניקה את מחירה.

אירונאוטיקס הודיעה כי היא קיבלה מרפאל מערכות לחימה ומאביחי סטולרו הצעה לניהול משא ומתן לרכישת מלוא מניות החברה לפי שווי חברה כולל של 850 מיליון שקלים. עם השלמת המיזוג, מניותיה של החברה יימחקו מהמסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב והחברה תיהפך לחברה פרטית.

ההצעה כפופה לקיומה של בדיקת נאותות של אירונאוטיקס והחברות המו חזקות על ידיה, לגיבושו של הסכם מיזוג מחייב שיאושר על ידי הדירקטוריונים של שני הצדדים ולקבלת האישורים הנ דרשים לצורך ביצוע המיזוג.

אירונאוטיקס מתמחה במתן פתרו נות בלתי מאוישים כוללים לשווקים הצבאיים והאזרחיים ופועלת בשלו שה תחומים עיקריים: מערכות בלתי מאוישות - פיתוח, ייצור ושיווק של מטוסים ללא טייס; רחפנים ותחום מע רכות אלקטרו אופטיות.

בעלות השליטה באירונאוטיקס הן הקרנות בראשית ‪KCPS ,(12.5%)‬ )בשי עור זהה( ו ויולה .(11%) יו"ר החברה הוא האלוף )מיל'( ידידיה יערי והמנכ"ל הוא עמוס מתן.

החברה הוקמה כחברה פרטית בשנת ,1997 ומניותיה נרשמו לראשונה למ סחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ביוני .2017 אירונאוטיקס נוסדה כחממה טכנולוגית ומאז היא מעוררת עניין רב. היא הגיעה למכירות של יותר מ 300 מיליוני שקלים ומעסיקה כ 750 עובדים במפעלה שביבנה. היקף המכירות שלה והשווי שבו היא תומחרה בשוק נראה כעת גבוה - יותר מ 70% יותר משווי השוק שלה.

מאז אוגוסט 2017 סבלה מניית אירו נאוטיקס מירידה חדה בערכה בשל שתי החקירות המתנהלות נגדה. הראשונה בחשד לעבירות חוק הפיקוח על יצוא ביטחוני וקבלת דבר במרמה - פרשה שעל פרטיה הוטל צו איסור פרסום. השנייה נחשפה לאחרונה על ידי רשות ניירות ערך, ונוגעת לחשדות לשימוש במידע פנים.

בחברה אומרים כי "על אף זאת, המ שיכה החברה, בעידוד בעלי המניות ודירקטוריון החברה, לקיים את עסקיה כרגיל, להשקיע בפיתוח מוצרים חד שים, איכותיים וייחודיים ולקדם עס קאות רבות, תוך עמידה באתגרים לא פשוטים".

מל"ט של אירונאוטיקס

צילום: מישל דוט קום

משרדי רפאל

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.