מנשא ישראלי לאקדחים ישמש מגן לכלי נשק בעולם

ארמסלוק הישראלית פיתחה מגן לאקדח שניתן לפתיחה רק באמצעות צמיד שעונד בעליו ● בארה"ב נהרגים כ 250 ילדים בשנה בתאונות נשק

Israel Hayom - - כלכלה - היאלי יעקבי הנדלסמן

חברת ארמסלוק הישראלית, המשווקת פתרו נות אבטחה לכלי נשק, תשיק באביב הקרוב נרתיק חכם שמאפשר נעילה ופתיחה של כלי נשק מרחוק, באמ צעות טכנולוגיה ייחודית שפיתחה.

מדובר בנרתיק משולב טכנולוגיית גלי רדיו שמסופק עם צמיד ייעודי, ומאפשר פתיחה של הנרתיק ממרחק קצר על ידי נושא הצמיד בלבד. הג רסה הבאה של המוצר תשווק בעתיד, ותציע גם אפשרות פתיחה באמצעות טביעת אצבע. הנרתיק מופעל באמצעות סוללה נטענת, אך הטעינה נדרשת אחת לשנה בלבד, ועל הנרתיק ישנה נורת חיווי כאינדיקציה למצב הסוללה. יש לנרתיק גם אפשרות פתיחה מכנית, למקרה של תקלה או התרוק נות הסוללה. בעלי החברה הם היז מים יוני כהן וירון משה ציון. כהן הוא יוצא יחידה קרבית ועובד משרד הביטחון לשעבר, וציון הגיע מתחום הקולנוע והטלוויזיה.

לדבריהם, בארה"ב מוחזקים לא פחות מ 350 מיליון כלי נשק בשוק הפרטי.

"לא מפתיע שיותר מ 250 ילדים מתחת לגיל 18 נהרגים מדי שנה כתוצאה מירי בשוגג רק בארה"ב", הם אומרים. "הפתרונות בשוק כיום מצי עים נעילות מגושמות של נרתיקים, המכבידות על יכולת השימוש בנשק בשעת סכנה".

באמרסלוק מדווחים על התע ניינות מגופי ביטחון גדולים בפרו ובקולומביה.

"אנחנו בקשר עם חברה מהודו. היתה פנייה מגורם שמעוניין להכניס את המוצר למשטרה בצרפת ולמשטרה בבלגיה, ויש גם התעניינות ברומניה ובארה"ב", מגלים השניים.

לפי הערכות הבעלים, מחיר המוצר יהיה בסביבות ‪100 90‬ דולר.

בתום שנה וחצי של פיתוח, והשקעה בסך כחצי מיליון דולר, צפוי המוצר החדש להגיע אל השוק באמצע חודש אפריל הקרוב.

שוק העבודה עובר בעשור האחרון את אחת המהפכות הגדולות בתו לדותיו. אחרי מהפכת שנות השמונים, שבה נשים נכנסו לשוק העבודה, הגיעה מהפכת שנות האלפיים שבהן עבודה היא רק אחד ממקורות הפר נסה. זה קורה בארץ וביתר המדינות המפותחות. פנסיונרים צעירים צברו הון שמספיק להם להתפרנס במשך שנים, גם בלי מקום עבודה מסודר.

רבים ממעמד הביניים, שבעבר לא חשבו בכיוון, נכנסים להשקעות ריאליות. עד לפני עשור וחצי, רק עשירים מופלגים היו מעיזים לר כוש נכסים בחו"ל - כיום זו תופעה נפוצה. גם האירופאים והאמריקנים משקיעים בנכסים ובעסקים.

רבים מאלה שפורשים מעבודה כשכירים ממשיכים לתת שירותים בתחומם - כעצמאים. כל השינויים האלה מביאים לכך שלא כל מפוטר הופך אוטומטית למחפש עבודה, וכידוע, רק מחפשי עבודה נחשבים מובטלים. מנתוני שירות התעסוקה עולה שרק פחות מ 28 אלף איש בשנה חיפשו עבודה, למרות שהם לא זכאים לקצבה כלשהי בגין מצבם התעסוקתי. ככל הנראה, מדובר באנ שים מבוגרים ובעולים חדשים שעדיין לא יודעים שעבודה לא מוצאים בשירות התעסוקה.

למעשה, שירות התעסוקה סיים את תפקידו ככזה והוא כיום מתפקד כגוף שמנפיק אישורי זכאות לקצבאות. המספר הזה - 28 אלף - ממחיש זאת יותר מכל.

סניף שירות התעסוקה

כהן וציון. הודו מתעניינת

צילום: אייל ציון

האקדח והמנשא

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.