השמאל חי בסרט אימה רוסי

Israel Hayom - - דעות - טל גלעד

רוסיה הפכה זה מכבר ליער האפל של סיפורי השדים והרוחות, לפחות בצידו השמאלי של העולם. נראה שהשמאל לא יסלח לרוסיה על נפילת הקומוניזם המתוק, לכן רוסיה העכשווית מגעילה ואשמה בכל צרות העולם. טראמפ הוא מרגל רוסי, והוא בכלל ניצח הודות לרוסיה. גם את הבחירות בישראל הם כבר מתכוננים להפסיד - בגלל רוסיה. אפילו הקפה נשפך להם הבוקר - בגלל רוסיה. אהבה נכזבת שהפכה לשנאה יוקדת, בעידוד נלהב של התקשורת.

צריך להיות הוגנים ולהודות שסיפורים הזויים ושאיפות להדיח מנהיג נבחר אינם נחלת השמאל בלבד. כן, בואו נחסוך כמה טוקבקים - בישראל רצחו ראש ממשלה. אבל התקשורת וזרועות החוק לא תמכו במהלך הזה, נכון? על אובאמה הפיצו כזבים מטורפים - מהיותו מוסלמי שזייף את תעודת הלידה שלו, ועד העלילה ששומרי ראשו חייזרים ואשתו היא גבר לשעבר. אבל - וזה "אבל" ענק - ההבלים האלה לא נלקחו ברצינות, ולא זכו לגיבוי מגופים ממלכתיים או מהתקשורת. כי מתקשורת הזרם המרכזי מצפים לנהוג כמבוגר האחראי, היודע לסנן שמועות, ולא להפוך לשופר של היסטריה ותיאוריות קשר אפלות.

השמאל הישראלי עדיין לא הגיע לרמות הטירוף של מקבילו האמריקני, המשתולל ברחובות, הופך את הקמ פוסים לקיני טוטליטריזם אורוולייני, ומריע לראשידה טאליב ה"פלשתינית" שמכריזה "נדיח את הבנזונה!". אבל הוא בהחלט מראה סימנים של קנאה באח הגדול מאמרי קה. לשיטתו, מה שמאיים על טוהר הבחירות זה לא "הלי כודניקים החדשים", לא גיוס מערכת המשפט והתקשורת נגד ראש ממשלה נבחר, ולא תקציבים הזורמים בחופשיות מממשלות זרות לשלל עמותות שמאל. האיום על תוצאות הבחירות הוא שפוטין ידקור בובת וודו.

במקום לבדוק את עצמו, השמאל כבר מאשים את רוסיה בהטיית הבחירות. הבעיה היא שהתקשורת המרכזית משתפת פעולה עם העלילות המופרכות

"מה הבעיה, מה לא הגיוני?", מיתמם איש השמאל המצוי, זה שלו מותר מה שלאחרים אסור. לאחרונה גם הסביר רקטור האוניברסיטה העברית שלבית המשפט העליון צריכה להיות סמכות לכפות על הכנסת הצבעת אי אמון בראש הממשלה. לכפות. אה, ואי ציות להוראה יהיה בסיס למלחמת אזרחים. הלו, יש מישהו בבית?

אין זה סוד שמדינות חזקות מתערבות ברמה כזו או אחרת בעניינים של אחרות, כאשר הבוחשת הגדולה ביותר היא ארה"ב, ולא ניכנס לאינספור הדוגמאות, מ 15V עד עיראק. גם רוסיה, סין, בריטניה, צרפת, גרמניה, טורקיה, וכן, גם ישראל, כולן פורשות את האינטרסים שלהן מעבר לגבו לותיהן. אבל מכאן ועד לטעון ברצינות שפצחנים רוסיים ישנו את תוצאות הבחירות )לטובת נתניהו כמובן, כי הוא הרי לא ינצח אחרת(, זה כמו ההבדל בין לדעת שיש מצלמות משטרה בכביש, ובין למלמל ברעד שהמשטרה השתילה לך שבב שמצלם אותך בחדר השינה ומשנה לך את העצמות. ראבאק, קח רגיעון.

איך הרוסים יכולים לשנות את תוצאות הבחירות בארה"ב או בישראל, או להפוך נשיא למרגל בלי שאף אחד עלה על זה עד שהוא פיטר את ראש ה ?FBI ומה טראמפ עשה כמרגל רוסי עד ניצחונו בבחירות, ריגל אחרי אשתו? צילם בסתר את ילדיו ושלח לקרמלין?

אתם שומעים ורואים את הציבור מצד אחד, ואת גבאי, לפיד, ציפי לבני, מצד שני. האם נתניהו צריך את פוטין כדי לנצח בבחירות? ואיך קורה שהתקשורת מלבה את הטי רוף - האם היא לא זו שמתיימרת לשמש המבוגר האחראי ולדבוק בעובדות?

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.