רפואה אלטרנטיבי

אבוקסיס: "אנחנו לא מיליארדרים, עשינו עסקה טובה" קובי רפואה נמצא רק שבוע בתפקידו החדש־ישן בהפועל ת"א, אבל במועדון כבר מרגישים בשינוי אצל המאמן: "הוא למד את הלקח"● הצעקות באימונים התחלפו בהדרכה והכוונה ● לא מתעקש על כדורגל התקפי, ו"מתעסק רק בפן המקצועי" ● ה

Israel Hayom - - ספורט - שי ארצי שי ארצי

בבני יהודה לא אהבו את מחאת האוהדים כנגד הבעלים ברק אברמוב, על רקע מכירתו של ירדן שועה. "יש לאוהדים פנטזיה שיהיו כאן תקציבים של 50-40 מיליון, לא מספיקים להם כל הדברים המדהימים שאנחנו עושים", אמרו אתמול גורמים במועדון, "בסדר, ירדן נמכר, אבל קיבלנו עליו סכום מטורף שיעזור למועדון כלכלית. שום דבר לא טוב לאוהדים".

גם המאמן יוסי אבוקסיס לא אהב את מחאת האוהדים, ואמר בנושא: "אנחנו לא קבוצה מיליארדרית שיכולה להתמודד עם קבוצות הענק, ועסקאות כאלה זה משהו שקורה בכל העולם. לא היה פה פירוק של הקבוצה, ולא נמכרו שלושה שחקנים. מכרנו שחקן אחד טוב, בעסקה טובה לכל הצדדים. אנחנו לא באים להתעמת עם הקהל ולא לעשות עליהם שרירים, אבל חבל שהקהל מתעסק במחאות דווקא אחרי הניצחון הגדול שלנו על באר שבע". קשה להתרשם ממאמן בשבוע הראשון שלו בתפקיד. הרי מה הוא יכול להטמיע ב־7 ימים? אילו שינויים אפשר לבצע בטווח זמן כל כך קצר? רק שבמקרה של קובי רפואה, מאמנה החדש־ישן של הפועל ת"א, שתארח הערב את הדרבי מול מכבי ת"א - שבו לא ניצחה מאז אפריל 2014 - הסיפור שונה לחלוטין.

פשוט לא ניתן להתייחס לרפואה כאל מאמן חדש של האדומים. נכון, הוא ישב בבית כמעט חודשיים, אבל בתקופה הזאת הוא צפה בכל משחקי הקבוצה, ואין מישהו שמכיר את המערכת טוב ממנו. וכן, כבר בשבוע הראשון מאז חזרתו של רפואה למתחם חודורוב, ניתן לומר שיש שינוי. אותו שינוי לא מגיע מצד השחקנים אלא דווקא מהמאמן עצמו.

עוד לפני שנדבר על השינויים שעובר רפואה, יש שאלה שטרם ניתנה עליה התשובה: מדוע המאמן בכלל הסכים לשוב לקדנציה נוספת? "לחזור לכאן הרגיש לי טבעי", הסביר אתמול רפואה במסיבת עיתונאים, שבה שבר שתיקה מאז מינויו המחודש, "הפועל ת"א חלק ממני ונקשרתי למועדון הזה, הקהל מחובר אליי. מה שהיה בעבר זה היסטוריה". אלא שגורמים בכדורגל הישראלי, אשר מצויים בקשר עם רפואה, מספרים כי היו בטוחים שרפואה יסרב לחזור להפועל, בעיקר משום שהבינו ממנו כי מאוד רצה לקבל את תפקיד מאמן הנבחרת הצעירה. אלא שהתפקיד בצעירה לא היה מובטח לו, מה גם שיו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ, נחשב לאחד ממקורביו, כך שלא בטוח בכלל שמהלך כזה היה יכול לצאת לפועל. יחד עם ההבנה מהאחים ניסנוב כי על פיו יישק דבר, לפחות לעת עתה, רפואה החליט לחזור למקום שהוא כל כך אוהב.

"קובי הגיע שונה לחלוטין"

אז איך באמת נראו הימים הראשונים של רפואה במועדון? מתחילת העונה ועד להחלפתו על ידי אופיר חיים, המשפט "קובי עושה הכל במועדון" נאמר אינספור פעמים בקרב אנשי הפועל ת"א. בקדנציה הקודמת שלו היה מתעסק רפואה, בעל כורחו, בהרבה דברים שלא קשורים לצד המקצועי.

כך, למשל, באחד ממשחקי החוץ של הקבוצה העונה, רפואה היה זה שדאג לסגור בית מלון לקבוצה בנתניה –

צילום: אלן שיבר

בדרבי הקודם עם רפואה על הקווים זה הסתיים ב־0:0

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel

© PressReader. All rights reserved.