Israel Hayom

ממשלת ימין עכשיו

- אריאל בולשטיין

"גם המובן מאליו צריך שייאמר לפעמים", הסביר פעם ראש הממשלה המנוח מנחם בגין, וצדק. אלך בד רכו ואשמיע קריאה שכולה המובן מאליו, אף שמנסים לטשטש ולהשכיח אותו: סיעות הימין בכנסת הנוכחית חייבות להקים ממשלת ימין בראשות בנימין נתניהו, ולחסוך מכולנו מערכת בחירות וסחרורים נוספים.

בשנים האחרונות הפוליטיקה הישראלית ראתה שידוד מערכות מוחלט. במקום לדבר על מהות, המ פלגות והפוליטיקא­ים עברו לשיח חלול ורדוד, שכולו נבנה סביב שאלות אישיות. במרבית המקרים היתה זו שאלה אישית אחת: כן ביבי או לא ביבי. מכיוון שרוב הפוליטיקאי­ם מבלים את זמנם בבועה, הם חזרו על השאלה הזאת כל כך הרבה פעמים, עד שהצליחו לשכנע את עצמם שהיא חזות הכל.

הגדיל לעשות יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, שה צהיר בלי בושה בימים האחרונים שמטרת העל שלו ושל מפלגתו היא למנוע את חזרת נתניהו לשלטון.

חיפשתי את המטרה ה"קדושה" הזאת בשיר בית"ר, ההמנון הלא רשמי של מחנה הימין בישראל, שסער וחבריו לסיעה מכירים בעל פה ואוהבים לפזם, וראו איזה פלא - לא מצאתיה.

חשבתי לתומי שהמטרה של מפלגה ימנית ושל שליח ציבור שמתייג את עצמו כאיש ימין, היא לממש את אידיאולוגי­ית הימין, וראשית לכל, לבצע את הפ עולות הבאות: להחיל את הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון ולבצר את נהר הירדן כגבולנו המזרחי, להב טיח את הריבונות הזאת בנגב ובגליל ולחסל את המרד של הקיצוניים באוכלוסיה הערבית, לסלק מכאן את המסתננים המאיימים על האופי היהודי של המדינה, לנקות את ישראל משאריות כלכלה סוציאליסטי­ת שמונעת תחרות, שגשוג וקדמה, לסכל את האיום האיראני ולקדם רפורמה אמיתית במערכת המשפט ובהפרדת רשויות, כדי שערכי הימין - שהם ערכי הרוב במדינת ישראל - ימשלו בכיפה בכל תחומי החיים הציבוריים.

לא שאין בשמאל מלחמות אגו, אך פוליטיקאים מהשמאל מעולם לא ויתרו ביודעין על הסיכוי לממש את מדיניותם רק מפאת שנאה או קנאה אישיות

את כל אלה ניתן להשיג בנקל, משום שבכנסת הנוכחית יש רוב מובהק למפלגות הימין, שמצהירות כי הן תומכות במטרות המהותיות של הימין.

עד כה העדיפו כמה ממפלגות הימין להציב את השיקול האישי מעל להזדמנות לממש את המדיניות היקרה לליבם של מצביעי הימין. השנאות האישיות כלפי נתניהו גברו בעיניהן על המהות.

מי הרוויח מכך? רק השמאל, שראה כיצד הרוב המתחזק של הימין בציבור מוצא את ביטויו בהרכב הכנסת, ונשם לרווחה כי הימין בעט בדלי. לא שאין בשמאל מלחמות אגו, אך ייאמר לזכותו: הפוליטי קאים מהשמאל מעולם לא ויתרו ביודעין על הסיכוי לממש את מדיניותם רק מפאת שנאה או קנאה אישיות.

הקמת ממשלת ימין בעת הזאת יכולה להיות מפנה מכונן, בעל השלכות לדורות, ומי שיחבל בסיכוי לממש סוף סוף את כל מה שהימין חלם עליו, ייזכר לד ראון עולם.

משול הדבר לכדורגלן הנבחרת, שמצא את עצמו ליד שערה החשוף של היריבה, ופתאום סירב לגלגל את הכדור אל השער, ועוד הוסיף חטא על פשע כשהסביר שמטרת המשחק אינה לנצח את היריבה, אלא לסכל את מינוי המאמן. בעולם הספורט אדם כזה המשחק לידי היריבה היה מורחק מן הפעילות לעד.

בעולם הפוליטי הסלחני של ישראל, יש לו עוד צ'אנס לתיקון: להקים ממשלת ימין עכשיו.

 ?? ??

Newspapers in Hebrew

Newspapers from Israel