SPORT I DAG
FOTBALL Treningskamper menn: Strømsgodset – Bodø/Glimt – Flora Tallinn 13.00 (Estland) (LSK-hallen), 14.00, Sarpsborg Sarpsborg – Viking Ull/Kisa – Sandnes 16.00, Aalesund Ulf 18.00, – Tromsø Molde 16.00, – Alta (i Tyrkia).
ALPINT VM i Åre, Sverige: Storslalåm menn 14.15/17.45.
ALPINT Europacup menn i Sarntal, Italia: SuperG.
BANDY
NM-sluttspill menn, semifinaler 3. kamp (best av 5): Solberg – Drammen, Stabaek – Ullern.
FRISKI
Verdenscup i Feldberg, Tyskland: Skicross, kvalifisering menn 10.30 og kvinner 11.45 (1. renn), menn 13.00 og kvinner 14.15 (2. renn).
HOPP
Verdenscup: Menn i Willingen, Tyskland (HS145), lagkonkurranse (4 av 7) 15.45. Kvalifisering til verdenscup: Kvinner i Oberstdorf, Tyskland (HS137) 17.00. Kontinentalcup: Menn i Oberstdorf, Tyskland (HS140).
INNEBANDY
Eliteserien menn: Sveiva – Nor-92 19.00.
ISHOCKEY
Swedish Hockey League (SHL), 41. runde (19.00): Färjestad – HV71, Örebro – Djurgården.
LANGRENN Medietilgjengelighet under VM-precamp i Seiser Alm, Italia: Therese Johaug, Astrid Uhrenholdt Jacobsen og Ingvild Flugstad Østberg.
RALLY
Rally Sverige (snø) i Torsby med fartsprøver i Norge (VM-runde 2 av 14): 2. dag (SS2 Hof-Finnskog 07.55, SS3 Svullrya 09.08, SS4 Röjden 09.59, SS5 Hof-Finnskog 13.54, SS6 Svullrya 15.17, SS7 Röjden 16.08, SS8 Torsby 17.14).
SKISKYTING
Verdenscup (8 av 9) i Soldier Hollow, Utah, sprint: 10 km menn 19.15.
SKØYTER
Junior-VM i Baselga di Piné, Italia, 1. dag fra 11.00: 500 m kvinner og menn, 1500 m kvinner og menn.
SNOWBOARD
Verdenscup i Calgary, Canada: Halfpipe kvinner og menn, finaler 03.00 (lørdag).
TELEMARK
Verdenscup i Krvavec, Slovenia, parallellsprint: Kvalifisering kvinner og menn 09.30.
Junior-VM i Krvavec, Slovenia, parallellsprint: Kvalifisering kvinner og menn 09.30, lagkonkurranse 13.00.
FOTBALL
Engelsk FA-cup, 5. runde: Queens Park Rangers – Watford 20.45.
Engelsk liga, 1. divisjon (33. runde): Sunderland – Accrington 20.45.
Tysk 1. Bundesliga menn (22. runde): Augsburg – Bayern München 20.30.
Tysk 2. Bundesliga (22. runde, 18.30): Paderborn – Köln, Sandhausen – Darmstadt.
Italiensk Serie A (24. runde): Juventus – Frosinone 20.30.
Fransk 1. divisjon menn (25. runde): Lyon – Guingamp 20.45.
Spansk 1. divisjon (24. runde): Eibar –
Getafe 21.00.
Portugisisk 1. divisjon (22. runde): Rio
Ave – Santa Clara 21.30. Nederlandsk aeresdivisjon (22. runde): ADO Den Haag – Zwolle 20.00.
Belgisk 1. divisjon (26. runde): Standard Liège – Lokeren 20.30.
Tyrkisk eliteserie (22. runde): Malatyaspor – Besiktas 18.30.
Østerriksk cup, kvartfinale: Graz AK – Austria Wien 19.00.
Dansk superliga (22. runde): Sønderjyske – AGF 19.00.
TRAV
Biri 18.55 (V65, DD, V5).
ISHOCKEY
National Hockey League (NHL), grunnserien: Buffalo Sabres – New York Rangers 01.00 (lørdag), Carolina Hurricanes – Edmonton Oilers 01.30, Minnesota Wild – New Jersey Devils 02.30, Anaheim Ducks – Boston Bruins 04.00.