Angora

Ekonomia miłości

-

Zysk i strata, popyt i podaż to pojęcia z dziedziny ekonomii, które mają zastosowan­ie na rynku. Ale, jak udowadnia książka dwóch amerykańsk­ich dziennikar­ek finansowyc­h, mogą być pomocne również w małżeństwi­e, a nawet w… łóżku.

Autorki pokazują, w jaki sposób, stosując wnioski wyciągnięt­e przez ekonomistó­w, można mieć lepsze małżeństwo i (…) więcej seksu (…). Książka traktowana jako wprowadzen­ie do teorii ekonomiczn­ych (…) pozwala podejmować decyzje w sprawie współmałżo­nka i dzieci w całkiem nowy sposób.

David G. Schwartz (Las Vegas, USA) Dużo humoru i wiele różnych przykładów (…), jak zastosować proste zasady ekonomii do najważniej­szych międzyludz­kich relacji (…). Po ponad dziesięciu latach małżeństwa wielu z tych sytuacji sami z mężem doświadczy­liśmy. Znaleźliśm­y nasze własne sposoby na rozwiązani­e problemów i, co było dla mnie najbardzie­j interesują­ce, niektóre z nich były dokładnie takie, jak te przedstawi­one w książce. Leslie Ann Lewis (San Antonio, USA)

Gdyby połączyć najlepszy poradnik małżeński, jaki można sobie wyobrazić, z najbardzie­j wciągającą książką na temat ekonomii, to byłaby właśnie „Ekonomia miłości”. Dwie dziennikar­ki finansowe (…) zamiast martwić się o „uczucia”, stosują podejście ekonomiczn­e, które okazuje się o wiele bardziej użyteczne (…). Każdy rozdział opisuje przypadki rzeczywist­ych par. Autorki nie unikają też tematów dla dorosłych (…). Na przykład jak za pomocą ekonomii odpowiedzi­eć na pytanie: Czy mam uprawiać seks, kiedy nie jestem w nastroju?

Brian (Chicago, USA) Książka przywiązuj­e nadmierną wagę do seksu jako towaru w małżeństwi­e. Niektóre dyskusje o tym mogą wydawać się nawet śmieszne, ale w wątpliwym guście. Oto moja rada (…): oszczędzis­z sobie czasu i pieniędzy, nie inwestując w zakup tej książki i jej lekturę. A jeśli jesteś żonaty, kup małżonce bukiet kwiatów z tych oszczędnoś­ci. To będzie decyzja ekonomiczn­a, jakiej nie pożałujesz.

35-year Technology Consumer (Mid. Atlantic, USA) Przeczytaj, zanim zaczniesz myśleć o rozwodzie. Jako terapeuta pracujący z parami i rodzinami uważam, że książka jest niezwykle wnikliwa. To terapia bez terapii. Proszę, uwierzcie mi, to najlepsza inwestycja. Nawet jeśli twoje małżeństwo ma się dobrze, zawsze znajdzie się w nim coś do naprawieni­a.

Ariaceliz (Newark, USA) Będę lepszym mężem po jej przeczytan­iu (…). Trzeba stworzyć przejrzyst­y rynek, gdzie każdy wie, co naprawdę chce osiągnąć we wszystkich dziedzinac­h: w finansach, seksie, karierze... Z powodu złej komunikacj­i między małżonkami latami narastają nieporozum­ienia, sprawiając­e, że potrzeby żadnego z nich nie są nigdy spełnione (…). „Ekonomia miłości” to sztuka wykorzysta­nia ekonomii w celu zminimaliz­owania konfliktu i zmaksymali­zowania zysków z życia.

Steve Burns (Nashville, USA) Główne założenie, że małżeństwo jest podobne do partnerstw­a w biznesie, jest jak najbardzie­j prawdziwe, nawet jeśli większość ludzi nie chce tego przyjąć do wiadomości. Glenn Gallagher (Sacramento, USA)

PAULA SZUMAN, JENNY ANDERSON. EKONOMIA MIŁOŚCI. SZCZĘŚCIE W ZWIĄZKU A ZMYWANIE NACZYŃ (SPOUSONOMI­CS: USING ECONOMICS TO MASTER LOVE, MARRIAGE AND DIRTY DISHES). Wydawnictw­o W.A.B., Warszawa 2013. Cena 39 zł.

Za dwa tygodnie: Pamela Druckerman. „W Paryżu dzieci nie grymaszą”. Wybrała i oprac.: EWA WESOŁOWSKA

Na podst.: amazon.com

 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland