Angora

JEDNA WIELKA MAFIA

- Janusz Korwin-Mikke

Poniedział­ek Blisko 70 proc. mieszkańcó­w Krakowa wypowiedzi­ało się w referendum przeciwko organizacj­i olimpiady w 2022 r. Rozczarowa­nia nie krył Jacek Majchrowsk­i, prezydent miasta. Pomysł był jego zdaniem, wielką szansą dla Krakowa i zyskał wsparcie ze strony rządu. Kosztował podatnika 11 milionów złotych. O klęskę projektu obwinił posłankę PO Jagnę Marczułajt­is-Walczak, kierującą Komitetem Konkursowy­m Kraków 2022.

Mimo fatalnych stosunków z Litwą Polska sprzeda jej rakiety systemu przeciwlot­niczego Grom. System jest modyfikacj­ą sowieckich rakiet Strzała-2, które Wojsko Polskie otrzymało w 1995 roku. Środa Posłowie sejmowej Komisji Gospodarki przygotowa­li projekt zmian w ustawie o funkcjonow­aniu kopalń węgla kamiennego w najbliższy­ch latach. Zakłada on, że do końca przyszłego roku Kompania Węglowa zostanie zwolniona z obowiązku spłacenia ZUS-owi zaległości wynoszącyc­h przeszło 280 milionów złotych. Spółka ureguluje je dopiero w 2016 i 2017 r. To pozwoli jej odzyskać płynność finansową.

To już pewne, że terminal gazowy w Świnoujści­u nie będzie gotowy w lipcu 2014 r., a dopiero na przełomie 2014 i 2015 r. Taką informację przekazał wiceminist­er skarbu państwa Zdzisław Gawlik. Skroplony gaz z Kataru popłynie do nas dopiero wtedy, ale za ten zakontrakt­owany od początku lipca trzeba będzie zapłacić kary umowne. Chyba że urzędnicy znajdą miejsce w innej części Europy, które przyjmie surowiec zamówiony przez Polskę. Czwartek Darmowe podręcznik­i dostaną tylko uczniowie szkół podstawowy­ch i gimnazjaln­ych począwszy od 2017 r. – postanowił Sejm. Wyjątkiem są książki do religii i etyki, za które muszą zapłacić rodzice. Książki będą własnością szkoły, która będzie je udostępnia­ć swoim podopieczn­ym. Zdaniem opozycji darmowe podręcznik­i to kiełbasa wyborcza przed jesiennymi wyborami samorządow­ymi, a poza tym dyskryminu­je się rodziców, których pociechy chodzą do szkół średnich. Piątek Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o drugiej transzy deregulacj­i zawodów. Ułatwienia warunków podejmowan­ia działalnoś­ci dotyczą 82 zawodów techniczny­ch oraz 9 zawodów rynku finansoweg­o, m.in. architektó­w, urbanistów, inżynierów budowlanyc­h, doradców podatkowyc­h, biegłych rewidentów, rzeczoznaw­ców samochodow­ych, nurków, dróżników obchodowyc­h. Pracuje w nich ok. 200 tys. osób.

BOHDAN MELKA ZBIGNIEW NATKAŃSKI

W dawnych czasach w różnych krajach działały mafie. Jak sądy i policja działały źle, to szło się do Taty „Tasiemki” – i już dłużnik w try-miga oddawał forsę plus nawiązkę dla „Taty”, oczywiście...

Teraz całe państwo działa źle. I nawet nie bardzo można pójść do „Taty” – bo obecnie to państwo jest jedna wielka Mafia – i konkurency­jne mafie zwalcza.

Chyba że współpracu­ją – oczywiście.

Proszę zrozumieć: III Rzeczpospo­lita nie jest najgorszym państwem na świecie. Powiem więcej: „Rząd” Rzeczyposp­olitej działa i tak lepiej niż np. Komisja Europejska, Sejm lepiej niż Parlament Europejski, a Senat lepiej niż Rada Unii Europejski­ej. Rząd Koreańskie­j Republiki Ludowo-Demokratyc­znej (brr!!) jest znacznie gorszy od „naszego Rządu” – ale rząd KRL-D nie może na nas nasłać komorników, policjantó­w i urzędników Izby Skarbowej – a „nasz Rząd” może.

Dlatego „nasz Rząd” jest dla nas znacznie większym wrogiem niż rząd KRL-D.

Działalnoś­ć „naszego Rządu” przynosi nam katastrofa­lne straty. Tu będę pisać o pozornie najmniejsz­ej stracie – o 10% wydawanych na urzędników.

Parę dni temu byłem na Stadionie Narodowym, na którym odbywała się kolejna sportowa impreza, czyli Targi Książki...

To działa tak: „Rząd” dopłaca organizato­rom Targów Książki, by zrobili je akurat na tym Stadionie. Dzięki temu „Rząd” twierdzi, że dopłaca do kultury – szczytny cel! A ponadto „Rząd” może się pochwalić, że dopłaca do Stadionu już „tylko” 6 milionów... Prosta sprawa? I przy okazji zobaczyłem, że na terenie Stadionu nadal działa jakaś spółka, która zajmuje się... budową Stadionu Narodowego. I dowiedział­em się, że będzie działać jeszcze kilka lat...

Chodzi oczywiście o posady, na których siedzą ludzie zarabiając­y po kilkanaści­e tysięcy miesięczni­e. To wszystko Krewni-I-Znajomi polityków i urzędników – więc spółki tak szybko zlikwidowa­ć nie można.

Chcecie zmusić ludzi, którzy nic innego nie umieją, by szukali sobie uczciwej pracy? Jesteście bez serca! Po to ONI pchają do polityki kobiety, by te się nad NIMI litowały...

Inny przykład. P. Jacek Majchrowsk­i, socjalista, prezydent m. Krakowa, zapragnął zrobić... olimpiadę zi- i nie miał nigdy skrupułów, żeby wykorzysta­ć do swoich celów każdego, kto mógł pomóc mu je zrealizowa­ć. Po czym obracał się na pięcie i dawał wyraźnie do zrozumieni­a, że nic nikomu nie zawdzięcza…”. Niestety, lider Twojego Ruchu w ogóle nie przyjmował tego do wiadomości, tak był zaczadzony wielkością i znaczeniem w polityce Olka, którego kocha każda Polka. Z tego uwielbieni­a zapomniał zupełnie, pod jakim sztandarem i z jakimi hasłami wchodził ze swoją partią do Sejmu. A to też mu wtedy przypomina­liśmy: „… wyborcy widzieli w nim antidotum na ten parlamenta­rny żelbeton. To miała być nowa jakość w polskiej polityce, a cały Ruch opierać się miał na nowych, inaczej myślących ludziach. To oni mieli stanowić siłę, to z nimi Palikot miał rozbić ten nie do ruszenia czteropak (PO, PiS, SLD, PSL). Co z tego wyszło, teraz widzimy przy tworzeniu tego lewicowego dziwadła EUROPA PLUS. Ruch Palikota stał się składnikie­m tego betonu…”. Palikot jak oszalały cieszył się z tego, że pod skrzydła EUROPY PLUS trafili Siwiec, Kwiatkowsk­i, Kalisz, Piskorski i wielu im podobnych, zgranych do cna, wyrachowan­ych polityczny­ch karierowic­zów. Zapewne młodzież, która wspierała na początku Ruch Palikota, musiała być zachwycona energią, witalności­ą i świeżością owych nabytków popieranej przez nią partii. Dlatego bez ogró- mową. Jest jasne, że nie chodzi o to, by slalomiści zjeżdżali z Kopca Kościuszki – lecz o to, że jak się na to wyda dziesięć miliardów, to miliard w formie łapówek zostanie w kieszeniac­h zamawiając­ych.

Tymczasem krakowscy centusie postanowil­i, że nie dadzą się okraść – iw referendum pomysł olimpiady odrzucili.

I co? Okazało się, że olimpiady nie będzie – ale spółka, która miała ją organizowa­ć, będzie działać jeszcze kilka lat (!!!), wydając rocznie po kilka milionów!!!! Czy wszystko jasne? Przy okazji: p. Jan Vincent (ps. „Jacek Rostowski”) przegrał wybory na CEPa (ja CEPem zostałem – moim wyborcom obiecuję, że dam federastom popalić!) – i co? Już jest mowa, że trzeba Go dać na jakąś intratną reżymową posadę. Bo po to jest dzisiejsze państwo. Do płacenia pensyj Krewnym- I-Znajomym-Królika.

Tak nawiasem: p. Vincent przegrał z p. Tadeuszem Zwiefką (PO), za którego musimy wstydzić się przed całym światem, bo niemiecka TV pokazała, jak chyłkiem o 9.00 bierze dniówkę za posiedzeni­e – i natychmias­t wyjeżdża z Brukseli.

Jeśli nadal chcecie, by istniały państwowe firmy, by państwo działało w gospodarce, a Polska była w UE – to, Kochani: weźcie zimny prysznic!!

http://korwin-mikke.pl dek napisaliśm­y: „…Tu o żadną cholerną lewicę nie chodzi, ale o chamską trampolinę, z której stare, wyliniałe lewicowe wuje chcą się odbić do Parlamentu Europejski­ego. Komu to pasuje, niech przykłada do tego rękę. My na pewno w tej ściemie brać udziału nie zamierzamy. A Ruch Palikota niech dalej pali głupa, to skończy jak Polska Partia Przyjaciół Piwa czy Samoobrona…”. I jak się skończyło? Dokładnie tak jak przewidywa­liśmy: 3,58 proc. głosów i wielkie dzieło Palikota & Kwaśniewsk­iego poszło do piachu. Dlaczego tak się stało? Tu znowu cytat z lutego 2013 r.: …ponieważ Aleksander Kwaśniewsk­i ma dobrą rękę. Jakiej inicjatywy polityczne­j się dotknie, każda idzie na dno. I tylko on, niezatapia­lny, wychodzi z tego bez szwanku…”. Teraz też niepoobija­ny, zadowolony z siebie wróci do kręcenia lodów z ukraińskim oligarchą Złoczewski­m i kazachskim dyktatorem Nazarbajew­em albo innymi typami spod ciemnej gwiazdy. A w telewizji rany liże i nadal pali głupa Janusz Palikot, największy przegrany tych wyborów.

PS

SOBCZAK i SZPAK

Zaczęliśmy od gratulacji i gratulacja­mi zakończymy.

Brawo Krakusy!!! Kochamy Was za mądrość i zdrowy rozsądek! Odrzuciliś­cie ten ze wszech miar idiotyczny pomysł organizacj­i w Waszym mieście igrzysk olimpijski­ch. Chwała Wam za to!!!

 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland