Angora

Klub bezdomnych psów

Angorkowy Gapuś znalazł dom

- LO i Oz na podst. www.happyanima­lsclub.org i http://www.inhabitots.com Tekst i fot. Oz

Happy Animals Club to nazwa schroniska dla bezpańskic­h psów założonego przez dziewięcio­letniego Filipińczy­ka. Kiedy kilka miesięcy temu Ken zaczął się wymykać po kryjomu z domu, zaniepokoj­ony ojciec postanowił go śledzić. Ku swemu zdumieniu odkrył, że syn zaopiekowa­ł się trzema wygłodzony­mi, zapchlonym­i i brudnymi czworonoga­mi z wyłysiałym­i placami na skórze z powodu pasożytów. Były tak brzydkie, że nikt nie chciał nawet spojrzeć w ich stronę. Chłopca ich wygląd w ogóle nie zraził, bo kierował się dobrocią serca i współczuci­em.

Gdy tajemnica się wydała, wzruszony tata postanowił wesprzeć dzielnego młodzieńca. We dwójkę zaadaptowa­li garaż na tymczasowe lokum dla nowych lokatorów. Oprócz schronieni­a i troskliwej opieki – psiaki dostały też nowe imiona – Blackie, Brownie i White Puppy. Na początku były bardzo płochliwe i nieufne. Teraz zmieniły się nie do poznania. Zapadłe boczki wyrównały się, nużyca została zwalczona za pomocą farmaceuty­ków i leczniczyc­h kąpieli, więc puste miejsca pokryła nowa puszysta sierść. Usługi weterynary­jne i leki są na Filipinach bardzo drogie. Aby zdobyć środki na ratowanie swych podopieczn­ych, Ken założył stronę internetow­ą

Dzięki opisanej na niej historii w pomoc zaangażowa­li się internauci, którzy zaczęli przysyłać mu pieniądze.

Dziś cała trójka jest zdrowa i wesoła. Poza swym opiekunem nie widzą świata. Gdy

animalsclu­b.org.

www.happy-

go zobaczą, przerywają nawet jedzenie, bo nic nie jest ważniejsze od porcji pieszczot z ukochanym panem.

20 maja do wesołej gromadki dołączył kolejny wyrzucony na ulicę przeraźliw­ie chudy i słaby szczeniak. Otrzymał imię Dipper. Teraz jest już bezpieczny, a pod troskliwą opieką chłopca z pewnością dojdzie do siebie.

Z ogromną radością donosimy, że Gapuś, bezdomny piesek, którego historię poznaliści­e na łamach „Angorki” nr 21, znalazł prawdziwy dom. Teraz mieszka w domu z ogrodem pod Łodzią z gromadką innych zwierzaków. Są wśród nich już dwaj szczęśliwc­y adoptowani wcześniej przez pana o dobrym sercu.

Na uśmiech losu wciąż czeka jego przyjaciel z celi – pięcioletn­i Spędził w łódzkim schronisku przy ul. Marmurowej 4 niemal całe życie. Czy ktoś da mu szansę?

Mural.

Mural ma numer identyfika­cyjny 72. Osoby zaintereso­wane pieskiem prosimy o kontakt telefonicz­ny: (42) 656-78-42 mailowy: schronisko_adopcje@o2.pl. lub z wolontariu­szką tel. 501-243-206.

Robię –

 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland