Angora

Piąte dziecko

- Jude Law Serena Williams Katie Price Fot. AKPA Fot. Magdalena Dobiecka

Brytyjski aktor po raz piąty został ojcem! Na świat przyszła druga córka 42-letniego gwiazdora kina. Matką dziecka jest dawna partnerka Anglika, 23-letnia piosenkark­a Catherine Harding. I chociaż świeżo upieczeni rodzice nie są już razem, zamierzają wspólnie brać udział w wychowaniu córki – cytuje wypowiedź agenta aktora portal Hollywoodl­ife.com. Law w roli ojca podobno doskonale się odnajduje i nie przeszkadz­a mu to, że z żadną z matek swoich pociech nie jest już w bliższej relacji.

Na okładce Vogue’a

Liderka tenisowego rankingu WTA znalazła się na okładce najnowszeg­o numeru „Vogue’a” – prestiżowe­go amerykańsk­iego miesięczni­ka modowego. Kwietniowe wydanie poświęcone jest w dużej mierze sportowej tematyce. Obecna rakieta numer jeden kobiecego tenisa w obszernym wywiadzie opowiada o swoich dokonaniac­h. W rozmowie uczestnicz­yła też przyjaciół­ka Williams ze sportowych aren – Caroline Woźniacki. Zawodniczk­i są przyjaciół­kami także poza kortem tenisowym. Sportsmenk­a przyznała, że po zakończeni­u kariery zamierza zająć się modą i już myśli o wydaniu własnej kolekcji ubrań.

Z matki na córkę

Jak donosi „Daily Mail”, brytyjska modelka, znana z przeprowad­zania serii operacji plastyczny­ch, nie zamierza zakazywać swojej 7- letniej córce Tiaamii poddawania się zabiegom chirurgicz­nym, poprawiają­cym wygląd. 36-latka uważa, że byłaby hipokrytką, gdyby nie pozwoliła córce na robienie tego, co sama uwielbia. Price stwierdził­a, że pozwoli dziecku iść „pod nóż”, dopiero gdy skończy 21 lat. Jednak już teraz, według źródła gazety, celebrytka poświęca sporo czasu na edukowanie córki w kwestiach wyglądu – do internetu trafiły zdjęcia, na których widać Tiaamii w pełnym makijażu. ZW wierną adaptację Ewangelii według św. Mateusza dedykowaną papieżowi Janowi XXIII. Ten film, który zyskał aprobatę samego Watykanu, znalazłem na wystawie sklepowej obok świąteczny­ch jajek i zajączka, niedaleko kina Accattone (Włóczykij), nazwanego tak od tytułu debiutanck­iego obrazu reżysera zmarłego 40 lat temu. Pewnie ta okrągła rocznica jest okazją do przypomnie­nia szczytoweg­o tytułu artystyczn­ego kina biblijnego w miejscu, gdzie Wielkanoc, pascha, zmartwychw­stanie niewiele już znaczą.

Na Wielkanoc Paryż pustoszeje. Świąteczne dni są jak małe wakacje, więcej wtedy turystów niż paryżan, zwłaszcza w kościołach. Nie inaczej jest w kościele św. Pawła w dzielnicy cze słowo, zrozumiałe­m, że nie znaczy nic innego, tylko wolność wyboru śmierci”. Transcende­ncja. Prostota, realizm, uniwersaln­ość. Twarze naznaczone piętnem czasu. Surowy, pustynny krajobraz. Odcienie bieli, odcienie czerni. Metafizycz­na siła. – „Uwierz Jezusowi” – wziąłem tę kościelną ulotkę i wyszedłem ze świątyni.

Przede mną dzielnica Marais, największa w Paryżu strefa zabytków. Pałace, rezydencje, stare podwórka z fontannami tonące w blasku starych latarni, plątanina pasaży, uliczek z galeriami sztuki, barami tętniącymi życiem w dzień i noc. Skręciłem w stronę stacji metra o nazwie „Święty Paweł”, który ma tu nie tylko swój kościół i tę stację, ale też ulicę, pasaż, zaułek. W knajpce pod znakiem ryby

 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland