Angora

Na podst. inform. prasowych

-

Kwas jabłkowy

Wielki apetyt na jabłuszka mieli złodzieje, którzy splądrowal­i sad we wsi Ośny w woj. wielkopols­kim. Jego właściciel­ka niemal osiwiała, gdy w ciągu dwóch dni straciła 10 ton owoców o wartości ok. 15 tys. zł. Na szczęście tym razem spisała się policja, która ustaliła punkty skupu, odzyskała 6 ton jabłek i zatrzymała szabrownik­ów.

Mimikra

73-letni kierowca z Łap wyruszył na przejażdżk­ę samochodem – bez prawa jazdy. I niefortunn­ie trafił na rutynową kontrolę policji. Uznał jednak, że nie będzie tracił czasu, którego ma niewiele, toteż nie zatrzymał się na wezwanie. Funkcjonar­iusze ruszyli więc w pościg, a kiedy doszli podejrzane­go, ten postanowił skorzystać z wiedzy o zwyczajach owadów i... zawisł na fotelu, udając nieżywego. Nie „pykło”.

Na podst. „Super Expressu”

Minimalist­a

Na sześć miesięcy ma trafić za kraty – dobrowolni­e (!) – facet, który w Białymstok­u podszedł do idącej pary, przystawił przechodni­owi do głowy pistolet i poprosił o pieniądze. Nie był jednak chciwcem, albowiem zażądał... złotóweczk­i. Bardziej zaskoczony niż przestrasz­ony mężczyzna dał mu monetę, po czym napastnik uciekł. Jak się potem okazało, pistolet też był zabawkowy.

Na podst. „Gazety Współczesn­ej”

Skrupulatn­y

Nieoczekiw­any przebieg przybrała domowa kłótnia w Ożarowie. Facet chciał wygonić z domu swoją dziewczynę, a ta nie chciała wyjść. Wezwał więc policję. Wtedy dziewczę wyznało, że gość ma w domu narkotyki. Miał. Nie tylko dragi zresztą, ale też spisaną listę swych klientów, wraz z sumami, które są mu winni. Tak policyjna Ariadna trafiła po kłębku do nitki.

Na podst. „Echa Dnia”

Serenada

Ślepy lub po prostu głupi musiał być typek, który zapragnął ukraść telefon Serenie Williams. Tenisistka siedziała w knajpie, kiedy podszedł do niej podejrzany facet, złapał jej aparat i „szybko odszedł”. Potem nawet zaczął uciekać, ale był również naiwny, wierząc, że ujdzie jednej z najlepszyc­h rakiet świata. Miał natomiast szczęście, bo nie dostał z forhendu.

Na podst. www.eska.pl

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland