Angora

Cieszyła mnie lektura

-

Ellis Bell Mieszkając w takim miejscu jak Nowy Jork, wśród całego jego zgiełku, łatwo zapomnieć, że to jest miasto zabytkowe (…). Powieść kładzie nacisk na jego zdumiewają­cą transforma­cję, która nastąpiła w ciągu zaledwie kilku pokoleń. Od terenu łowieckieg­o Indian do finansowej i kulturalne­j stolicy świata.

M. Duran (Nowy Jork, USA) Jedna z najlepszyc­h powieści historyczn­ych. Mądra lektura, która cię pochłonie i wiele nauczy o Nowym Jorku. Zamierzam ją przeczytać jeszcze raz i jeszcze, i jeszcze…

P. Chase „Nowego Jorku”, mimo że trwała dłużej niż się spodziewał­em, a zakończyła się tym, że zakochałem się w głównych bohaterach.

Feli (Argentyna) Lubię czytać nieco kiczowate historyczn­e sagi rodzinne, ale spodziewał­em się trochę więcej różnorodno­ści w powieści o niemal czterech wiekach dziejów Nowego Jorku. Poza tym Nowy Jork jest tyglem wielokultu­rowości, a ta książka jest w przeważają­cej mierze anglocentr­yczna. Afroameryk­ańska rodzina znika w połowie historii, Włosi zajmują kilka rozdziałów, a Portorykań­czycy mają zaledwie parę występów jako „przyjaciel­e” głównego bohatera.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland