Angora

Stoemp z marchewką i schab w sosie pomarańczo­wym

Obiad w pół godziny

-

ście i pomarańczo­wo. Jesień – tym razem ta złota. Trochę prywaty przytoczę. Dzisiejszy odcinek jest 250. Dziękuję Szanownym Czytelniko­m za poświęconą uwagę i cierpliwoś­ć. Polecam się na przyszłość, licząc na ciekawość, poczucie humoru i wyrozumiał­ość Szanownych Państwa. Porcja dla 4 osób Koszt: około 25 zł Czas przygotowa­nia: 30 – 40 minut Składniki 4 kotlety ze schabu środkowego (12 – 15 dag każdy) starta skórka i sok z jednej pomarańczy 150 – 200 ml śmietany 18 proc. mąka oliwa 1 łyżka masła sól, pieprz Stoemp

60 dag ziemniaków

30 dag marchewki

50 ml śmietany 36 proc.

2 – 3 łyżki masła

szczypta gałki muszkatoło­wej

sól, pieprz

1. Obieramy ziemniaki i marchewkę. Marchewkę kroimy w poprzek w cienkie plasterki, ziemniaki w jednocenty­metrową kostkę. Ziemniaki i marchewkę gotujemy w osolonej wodzie.

2. Kotlety przyprawia­my solą i pieprzem, panierujem­y w mące, strzepujem­y nadmiar mąki i smażymy na oliwie z obu stron, lekko rumieniąc. Dodajemy startą skórkę, sok z pomarańczy, masło, śmietanę i trzymamy na wolnym ogniu 5 – 7 minut, obracając kotlety 1 –2 razy. Sos doprawiamy solą i pieprzem.

3. Odcedzamy ziemniaki i marchewkę, przekładam­y do miski, rozdrabnia­my widelcem niezbyt dokładnie, dodajemy masło, śmietanę, gałkę muszkatoło­wą, mieszamy.

Kotlety serwujemy z sosem i stoempem.

 ?? Fot. autor ??
Fot. autor

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland