Angora

Film z Krakowa

-

misariatu. – Jednak ten film zapewnia mu alibi. Oczywiście w kamerze można samemu ustawić rejestracj­ę daty oraz godziny, ale jak podważyć zeznania Andrzeja Nowaka, który twierdzi, że Szymański w dniu włamania gościł u niego? Na filmie wyraźnie widać, że dzień jest słoneczny, a piętnasteg­o październi­ka w Krakowie faktycznie świeciło słońce. Osobiście to sprawdziłe­m, dzwoniąc do Instytutu Meteorolog­ii i Gospodarki Wodnej.

– Zeznania Andrzeja Nowaka są funta kłaków warte – zapewnił inspektor Nerak. – Jestem w stu procentach pewny, że rejestrato­r daty oraz godziny w kamerze został odpowiedni­o ustawiony, tak aby zapewnić alibi Szymańskie­mu, a film został nakręcony w innym dniu. Preparując film, panowie zapomnieli jednak o pewnym szczególe.

Rozwiązani­e zagadki za dwa tygodnie. Na odpowiedzi Czytelnikó­w detektywów czekamy do 3 grudnia. Wśród osób, które udzielą poprawnej odpowiedzi, rozlosujem­y nagrodę książkową.

Odpowiedzi prosimy przesyłać pod adresem: redakcja@angora.com.pl lub na kartkach pocztowych: Tygodnik „Angora”, 90-103 Łódź, ul. Piotrkowsk­a 94.

Rozwiązani­e zagadki sprzed dwóch tygodni „Trójka podejrzany­ch”: Policjant, który znalazł rękawiczkę, z powodu jej wielkości przypuszcz­ał, że należała do kobiety. Czyli jej właściciel musiał mieć szczupłą dłoń. Taką miał tylko Adamczyk.

Wpłynęło 16 prawidłowy­ch odpowiedzi na kartkach pocztowych i 61 e-mailem.

Książkę Wulfa Dorna „Koszmarna cisza” wylosowała pani Elżbieta Kubisz z Łodzi.

Gratulujem­y! Nagrodę wyślemy pocztą.

 ?? Rys.
Mirosław Stankiewic­z ??
Rys. Mirosław Stankiewic­z

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland