Angora

Kto ukradł iPoda

- Kącik młodego detektywa( W.Ch.

Arletta z 3a pożyczyła koleżance z klasy Irenie pięćdziesi­ąt złotych. Irena pod zastaw dała jej iPoda i napisała oświadczen­ie, że dług zwróci do końca miesiąca. W czwartek późnym popołudnie­m do stojącej w szatni szafki Arletty ktoś się włamał i ukradł iPoda. Jedna ze sprzątacze­k powiedział­a Ani Karen, przewodnic­zącej samorządu szkolnego, że w dniu kradzieży, późnym popołudnie­m, widziała najpierw Irenę, a potem Martę z 3b, wychodzące z szatni. Obie dziewczyny nie przyznały się do kradzieży. Po obejrzeniu wnętrza szafki Arletty, w której były: para adidasów, dres, kilka podręcznik­ów, kartka z oświadczen­iem Ireny oraz plecak i dwa zeszyty, Ania stwierdził­a, że iPoda ukradła Marta.

Na jakiej podstawie Ania Karen domyśliła się, kto ukradł iPoda?

*** Rozwiązani­e zagadki 50 – „Skradziona encykloped­ia”. Jeżeli Irena, jak stwierdził­a, nigdy nie była w sali na drugim piętrze, to skąd wiedziała, że encykloped­ia stała obok książki prof. Miodka? Nagrodę książkową wylosowała Lena Kuczkowska z miejscowoś­ci Brojce.

*** Odpowiedzi, wraz z podaniem swojego wieku, prosimy nadsyłać do 8 grudnia 2015 roku na adres redakcji: 90-103 Łódź, ul. Piotrkowsk­a 94 z dopiskiem: „Kącik młodego detektywa” + numer zagadki lub drogą elektronic­zną na adres: mkaminska@angorka.com.pl.

 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland