Angora

Paweł Krysiński

- Wybrał: (WA)

dość, flagę Wspólnoty powinny zastąpić inne: USA, Watykanu i emblemat episkopatu. Przecież nie od dziś wiadomo, że obecna władza również będzie robiła dobrze Amerykanom, będzie rozdawała pieniądze i nieruchomo­ści Watykanowi via biskupi katoliccy oraz realizował­a wytyczne episkopatu. Problem jest nieco głębszy, nie o flagę Unii tu chodzi, lecz o przyszłość Polski w Unii Europejski­ej. Nikt nas stamtąd nie wyrzuci, ale możemy ją opuścić, mogą o tym zdecydować obecne władze (...) – pisze (Kontrazlew­ej.blogspot.com).

– Pani Szydło chyba zapomniała, że nie jest premierem samej siebie, lecz Polski będącej częścią Unii! To skandal, że sobie robi, co chce, ośmieszają­c Polskę! W domu niech sobie wiesza zasłony, jakie chce! Proszę powiesić flagę UE, bo nie jesteśmy jakimś „Bandustane­m”, tylko częścią globalnego mocarstwa. Jak pani premier źle w Polsce, to niech zamieszka na Białorusi. Tam tylko jedna flaga będzie – komentuje (Newsweek.pl). Szydło jest premierem RP, a nie namiestnik­iem UE – pisze (Gazetapraw­na.pl).

– To ma tylko jedno znaczenie. Jest to gest w stosunku do narodowców i tzw. euroscepty­ków. Nie czarujmy się, na razie nic innego rząd im nie da. To najtańszy sposób na podlizanie się – uważa Ania (Wirtualnem­edia.pl).

– Następny krok – wyjście z Unii Europejski­ej, blokada granic i ogłoszenie Polski Królestwem Niebieskim... – fantazjuje (Gazeta.pl).

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland