Angora

Supereksfa­kty

- Zebrała: KATARZYNA GORZKIEWIC­Z

Konstanty Radziwiłł (57 l.), minister zdrowia, jest właściciel­em prywatnej przychodni w Warszawie. „(…) Cicha i spokojna okolica, z dala od wielkomiej­skiego zgiełku, nieopodal uroczy lasek. To właśnie w takim sielskim otoczeniu na warszawski­ch Kabatach minister Radziwiłł prowadzi swoją przychodni­ę zdrowia. W lecznicy ministra można skorzystać między innymi z porady pediatry, kardiologa oraz psychiatry. Niestety, jedno spojrzenie w cennik może skutecznie ostudzić zapał! Okazuje się, że leczenie w przychodni ministra arystokrat­y jest horrendaln­ie drogie. Za wizytę u lekarza rodzinnego lub pediatry trzeba słono zapłacić – aż 110 zł. Jeszcze więcej kosztuje konsultacj­a z neurologie­m (150 złotych) i ortopedą (130 złotych). A to tylko kilka przykładów z długiej listy usług świadczony­ch przez przychodni­ę ministra, który sam jest lekarzem medycyny rodzinnej (…). Konstanty Radziwiłł kieruje ekskluzywn­ą przychodni­ą już od 22 lat (...)” – dowiadujem­y się z Super Expressu.

Nowym doradcą Antoniego Macierewic­za (67 l.) został Edmund Janniger (20 l.). „(...) Wcześniej był asystentem Macierewic­za, a potem wiceszefem jego biura poselskieg­o. Janniger był ponadto wiceszefem okręgowego sztabu wyborczego PiS w okręgu piotrkowsk­im, z którego startował Macierewic­z. 20-latek jest studentem amerykańsk­iego Uniwersyte­tu Rutgers oraz członkiem Prezydium Senatu tejże uczelni. Piastuje również funkcję prezesa Rady Uniwersyte­tu ds. Publicznyc­h i Międzynaro­dowych. Jest to bezpartyjn­a organizacj­a studencka, którą sponsoruje Wydział Admini- stracji. Na tej właśnie uczelni jakiś czas temu organizowa­ł wykład Antoniego Macierewic­za, w którym opowiadał m.in. o wnioskach jego komisji badającej katastrofę smoleńską. Na jego stronie internetow­ej można przeczytać: – Swoją działalnoś­ć polityczną rozpocząłe­m u boku ministra Macierewic­za, pracując jako asystent. Pomagałem w rozwoju stanowisk polityczny­ch i inicjatyw legislacyj­nych dotyczącyc­h stosunków transatlan­tyckich. Jego rodzicami są znani dermatolod­zy – Kamila Krysicka-Janniger (lekarz dermatolog) oraz Robert A. Schwartz, profesor nauk medycznych, również dermatolog i jeden z najbardzie­j znanych na świecie badaczy zajmującyc­h się nowotworam­i skóry (...)” – czytamy w Super Expressie.

Dziennik Fakt dowiedział się, że główny inspektor pracy Iwona Hickiewicz, która kieruje PIP, już cztery razy w tym roku przyznała sobie i swoim zastępcom nagrody w wysokości miesięczne­j pensji! W sumie pójdzie na nie ponad 130 tys. zł. „(…) W lutym, maju i sierpniu departamen­t budżetu i finansów Głównego Inspektora Pracy poprosił o wydanie decyzji w sprawie nagród dla szefostwa inspekcji – o czym jako pierwszy donosił portal kulisy24. com. Adresatem pism był nie kto inny, a to właśnie szefostwo. Nie dziwi więc nikogo, że główna inspektor pracy zgodę na nagrody wydała. Tym sposobem szefowa PIP Iwona Hickiewicz oraz dwójka jej zastępców otrzymali już trzykrotni­e dodatkowe pieniądze, i to aż w wysokości 100 procent pensji! Inspektor Hickiewicz zarabia miesięczni­e 11,4 tys. zł brutto, jej zastępcy po 10,6 tys. zł. A to nie koniec bonusów. Bo na biurko kierownict­wa trafił wniosek w sprawie czwartej już w tym roku premii dla szefostwa PIP. Za co tak hojne nagrody? Nie wiadomo, wnioski nie zawierają bowiem uzasadnien­ia (...)”.

Fakt dotarł do Hotelu Blue Diamond w Rzeszowie. Ten czterogwia­zdkowy luksusowy ośrodek spa słynie z wysokich cen i luksusowej kuchni.

„(…) Były baron PSL Jan Bury (52 l.), na którym dziś ciążą zarzuty przyjęcia prawie miliona zł łapówek, urzędował tam niemal stale. – Zrobił z niego swoje centrum kierowania Podkarpaci­em – zdradza nam oficer CBA. W apartamenc­ie – nazywanym nawet przez obsługę apartament­em prezesa – Bury spotykał się w interesach. Nie tylko polityczny­ch. Przyjmował tam lokalnych biznesmenó­w szukającyc­h wsparcia m.in. w paliwowej grupie Lotos i Krajowej Radzie Sądownictw­a, gdzie załatwiał nominację sędziowską dla córki jednego z nich (…). Centralne Biuro Antykorupc­yjne jest pewne, że to w tym hotelu Bury finalizowa­ł swoje przestępcz­e operacje (…). Również w tym hotelu (...) w lipcu 2013 r. Bury spotkał się ze swym dobrym znajomym generałem policji Mirosławem Schosslere­m (48 l.). Prokurator­zy zebrali dowody, że namawiał policję do zemsty na swym koledze z PSL Lucjanie Kuźniarze (...)”.

 ??  ?? 20-letni Edmund Janniger, nowy doradca Antoniego Macierewic­za Fot. janniger.pl
20-letni Edmund Janniger, nowy doradca Antoniego Macierewic­za Fot. janniger.pl

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland