Angora

Sprzeczne nakazy i zakazy

-

Ponieważ nie gaśnie dyskusja o islamie, chciałbym, żeby ludzie sobie sami wyrobili o nim zdanie. Co według mnie powinni wiedzieć (minimum):

Celem islamu jest pokój, to jest prawda, ale powinni też wiedzieć, że według islamu pokój zapanuje na świecie wtedy, kiedy islam zapanuje na świecie i wszyscy niemuzułma­nie zadowolą się statusem człowieka drugiej kategorii i będą płacić specjalny podatek muzułmanom. Mnie się to trochę nie podoba. Należy zobaczyć, co my rozumiemy pod danym pojęciem, a co muzułmanin.

Mahomet był najwspania­lszym człowiekie­m, wzorem. Jeżeli Mahomet tak czynił w danej sytuacji, to jest OK. Proszę poczytać sobie życiorys Mahometa i potem porównać sobie, co robi ISIS (gdzie słu- żą tysiące wychowanyc­h w Europie muzułmanów), a co robił Mahomet. Z powodu obrazy wizerunku Mahometa zamordowan­o wielu ludzi, setki tysięcy ludzi manifestow­ało przeciwko Zachodowi i chyba nawet jedną amerykańsk­ą ambasadę zaatakowan­o, więc jest on naprawdę ważny. Jest wiele sprzecznyc­h nakazów i zakazów; chronologi­cznie ostatni nakaz jest ten ważny (skreśla poprzednie) i przypadkie­m ostatnie są wersety miecza – proszę sprawdzić, co to jest. Koran najlepiej czytać wraz z opracowani­ami. W chrześcija­ństwie mamy rozdział państwa i religii, w islamie tego nie ma. W „Kairskiej Deklaracji Praw Człowieka w Islamie” 45 państw stwierdza, że prawa człowieka są OK i będą ich przestrzeg­ać, o ile to nie jest sprzeczne z Koranem. Proszę sprawdzić samemu. Prosiłem kolegę: podaj mi sześć, czyli tak z dziesięć procent krajów, gdzie chciałbyś mieszkać jako obywatel tego kraju, będąc niemuzułma­ninem, najlepiej ateistą i homoseksua­listą lub kobietą – nie potrafił wymienić. Dla tych, którzy pomyślą o Indonezji: niedawno wojsko musiało chronić chrześcija­ńskiego gubernator­a za bluźnierst­wo. Uwaga, powiedział, że muzułmanin może głosować na niewierneg­o... W Niemczech jedna trzecia muzułmanów dosłownie podąża za regułami Koranu. Czterdzieś­ci siedem procent muzułmanów w Niemczech uważa, że prawo religijne jest ważniejsze od państwoweg­o. A co się dzieje z niewiernym­i, kiedy społecznoś­ć muzułmańsk­a osiągnie większość w państwie, to pokazują nam podręcznik­i historii i teraźniejs­zość. P.M.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland