Idealny sposób na nudę

Powiedz mamie, powiedz tacie

Angora - - Między Nami -

Domowy plac zabaw to idealny sposób na nudę podczas zimowych wieczorów, na rozpierającą dziecko energię oraz na zapobieganie wadom postawy.

Na przykład, dużą dmuchaną piłkę warto wykorzystać jako... krzesło. Po oderwaniu nóg od podłogi maluch ćwiczy równowagę, koordynację, plastyczność i elegancję. Musi także planować każdy ruch. Wzrasta u niego świadomość własnego ciała oraz jego miejsca w przestrzeni. Siedząc na piłce, może układać puzzle, rysować, a nawet odrabiać lekcje, bo wtedy wzrasta efektywność pracy.

Sznurowa pajęczyna to nie tylko doskonała zabawa, ale i świetna gimnastyka. Wspinanie się to dla organizmu ogromny wysiłek. Dziecko używa siły, żeby skoordynować pracę rąk i nóg. Poza tym musi zaplanować trasę, kolejność ruchów i ewolucje, jakie chce wykonać. Rozwija się wtedy odwaga i upór – cechy, które pomagają mierzyć się naj- młodszym z wyzwaniami bez pomocy dorosłych. Z kolei domowa trampolina to najprostszy sposób, żeby się wyszaleć i mocno zmęczyć. Kształtuje się wówczas szybkość, precyzja i sprężystość ruchu. Dodatkowo to doskonała gimnastyka dla stóp.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.