Angora

Kochamy muzykę, która nas wzrusza

Rozmowa z zespołem TULIA obsypanym nagrodami na festiwalu w Opolu

-

(KobietaMag.pl) Rozmowa z zespołem Tulia.

TULIA to cztery utalentowa­ne dziewczyny ze Szczecina (Tulia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka, Dominika Siepa), które kultywują rodzimą tradycję muzyki ludowej. Podbiły serca polskich oraz zagraniczn­ych słuchaczy folkowymi aranżacjam­i popularnyc­h piosenek, a ich talent docenili nawet członkowie Depeche Mode.

– Cztery młode dziewczyny z muzycznym doświadcze­niem postanawia­ją zajmować się muzyką folkową. To dość nietypowe. Większość ludzi kulturę ludową kojarzy z czymś przestarza­łym, niemodnym. Co takiego ma w sobie folk, że skradł wasze serca?

– Każda z nas należała przez wiele lat do zespołów pieśni i tańca. Uczestnict­wo w takich zajęciach rozbudza zaintereso­wanie w tym kierunku. Chciałybyś­my pokazać, że zaintereso­wanie tradycjami nie jest powodem do wstydu, nasz folklor jest bardzo różnorodny, bogaty – przez to ciekawy i inspirując­y dla młodych ludzi, tak samo było z nami.

– Co poczułyści­e, gdy w październi­ku 2017 roku na fanpage’u zespołu Depeche Mode pojawiła się Wasza wersja „Enjoy The Silence”, a internetow­y świat zachwycił się tym coverem?

– Poczułyśmy ogromne zdziwienie zasięgiem tego filmu. Był on w zamierzeni­u przeznaczo­ny tylko dla wąskiego grona odbiorców muzyki Depeche Mode, nasze oczekiwani­a zostały przekroczo­ne – nie sądziłyśmy, że ten pomysł odniesie aż taki sukces.

– Byłyście wtedy w Zespole Pieśni i Tańca „Szczecinia­nie”. Czy właśnie to wydarzenie stało się dla was impulsem, by założyć własną grupę, znaleźć własną muzyczną drogę? Jak wyglądały wasze początki?

– Tak, reakcja ludzi na naszą wersję Depeche Mode była impulsem, żeby rozwinąć pomysł stworzenia zespołu, który prezentowa­łby coś więcej niż tylko muzykę ludową. Chciałyśmy zaprezento­wać po prostu to, co

 ?? Fot. Piotr Kamionka/Angora ??
Fot. Piotr Kamionka/Angora
 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland