BEZ HISTERII

Angora - - Przegląd Tygodnia Felietony Niekontrolowane -

Litwa nie poprze sankcji wobec Polski w ramach procedury z art. 7 – zadeklarował szef litewskiej dyplomacji Linas Linkeviczius podczas pobytu w Warszawie. – Mamy bardzo dużo wspólnych strategicznych celów, które są ważne dla bezpieczeństwa narodowego obu krajów. Jeśli nie będziemy ze sobą współpracować, zaszkodzi to naszemu bezpieczeństwu.

*** – Sędzia Dariusz Czajkowski został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na p.o. prezesa Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego – poinformował rzecznik SN sędzia Michał Laskowski.

Senat zdecydowaną większością głosów odrzucił kandydaturę Agnieszki Marii Dudzińskiej z Instytutu Studiów Politycznych PAN, b. wiceprezes PFRON, na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Sejm powołał ją 3 dni wcześniej.

– Proszę o nieskładanie kondolencji – skomentowała na Twitterze Dudzińska.

*** Polska przoduje w przyjmowaniu imigrantów zarobkowych – wynika z danych Eurostatu, instytucji statystycznej UE. Z liczby miliona osób, które otrzymały zezwolenie na pobyt w krajach członkowskich UE, najwięcej – 683 tys. – wydano w Polsce. Z nich 585 tysięcy to Ukraińcy.

BOHDAN MELKA

Nieprawdą jest, jakoby urzędnicy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zajmowali się wyłącznie 500 plus, 300 plus i innymi programami z plusem. Takie złośliwe, kłamliwe informacje rozsiewa w polskojęzycznych mediach totalnie bezsilna i bezradna opozycja. Wszechwiedząca rzecznik PiS-lamistów Beata Mazurek zapewnia, iż załoga minister Rafalskiej pracuje bez wytchnienia na najwyższych obrotach. Od wielu miesięcy zajmuje się między innymi nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jednym z istotnych elementów projektu jest modyfikacja procedury „Niebieskiej karty”. Ministerstwo zapowiada jej duże uproszczenie, cyt.: „Wszczęcie procedury «Niebieskiej karty» będzie następowało, gdy dojdzie do zdiagnozowania przemocy w rodzinie, nie zaś w przypadku zwykłego konfliktu między jej członkami. Przedstawiciele służb społecznych

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.