Rodzice piłkarzy pobili się z trenerami

Skandal po meczu!

Angora - - A To Polska Właśnie -

Po meczu FASE Szczecin z Olympique Marsylia na młodzieżowym turnieju piłkarskim w Zakopanem doszło do regularnej bójki. Rodzice piłkarzy ze Szczecina pobili się z trenerami przeciwnej drużyny. Według szczecińskiego portalu zadymę wywołało rasistowskie zachowanie jednego z piłkarzy FASE. Władze szczecińskiego klubu zaprzeczają i tłumaczą, że reakcja rodziców była spowodowana niewłaściwym zachowaniem sztabu szkoleniowego Francuzów.

Młodzi piłkarze FASE Szczecin (rocznik 2004) wzięli udział w turnieju BellSportCup w Zakopanem, gdzie zmierzyli się z zespołem Olympique Marsylia. Polscy zawodnicy wygrali 1:0. Po ostatnim gwizdku piłkarska rozgrywka zamieniła się... w regularną bójkę. Zwyczajowa „piątka” po meczu przybrała formę pięści.

Co doprowadziło do tak niesportowego zagrania? Są co najmniej dwie wersje. Według relacji jednego z obserwatorów zdarzenia, który przesłał film do redakcji pogonsportnet. pl, powodem zadymy było rasistowskie zachowanie jednego z zawodników szczecińskiej drużyny. „Po meczu FASE Szczecin z Olympique Marsylia zawodnik zespołu ze Szczecina (nazwisko do wiadomości redakcji) podszedł do bramkarza rywali i zaczął udawać zwierzę (w interpretacji naszego rozmówcy). Czarnoskóry zawodnik z Marsylii w odpowiedzi nie podał mu ręki, a zainterweniować próbował szkoleniowiec zespołu z Francji. Niestety, w odpowiedzi na boisko ruszyła jedna z matek, a za nią kilkoro pozostałych i na boisku rozpoczęła się prawdziwa »ustawka«” – przekazał informator.

Z kolei Zarząd Klubu Sportowego FASE wydał oświadczenie, w którym zaprzeczono doniesieniom portalu pogonsportnet.pl. Według klubu „zawodnik KS FASE po zdobyciu zwycięskiej bramki wykonał »cieszynkę« znaną na całym świecie z tego, że wykonuje ją Antoine Griezmann, gracz rodem z Francji”. „Zawodnicy KS – zastanawiał się i martwił, że musi sam przeprowadzić śledztwo. Postanowił przy pomocy naszej redakcji szukać świadków tego zdarzenia – np. kierowcę czarnego samochodu z reklamą na przednich drzwiach. Czesław Przewoźnik od 23 lat jest taksówkarzem i pierwszy raz zdarzyła mu się taka sytuacja. Nie mógł zrozumieć, że policja zostawia go samego i na dodatek tłumaczy, że takie są przepisy. Okazało się bowiem, że obrażenia pana Czesława są lekkie, tak zwane poniżej siedmiu dni. A w takim wypadku musi sam doprowadzić do ukarania napastnika, czyli podać go do sądu. Jeszcze tego samego dnia poinformowaliśmy o tej bulwersującej sytuacji oficera prasowego policji Bogdana Kaletę, podając mu okoliczności pobicia oraz adres, pod który taksówkarz odwoził klienta. – Dlaczego policja nie chciała się zająć jego sprawą? I co ten człowiek ma robić? Czy ma sam przeprowadzić śledztwo i odnaleźć mężczyznę, który go pobił i go pozwać? – zapytaliśmy. Nasze pytania pozostały bez odpowiedzi, ale przynajmniej policja zaczęła działać. Już następnego dnia napastnik został zatrzymany...

– Obrażenia, jakie odniósł pokrzywdzony, kwalifikują tę sprawę do prowadzenia w trybie oskarżenia prywatnego, jednakże ze względu na okoliczności i sposób działania sprawcy prokurator objął ją ściganiem z urzędu – wyjaśnił Bogdan Kaleta (...). DOROTA NYK FASE po wygranym spotkaniu chcieli podziękować zawodnikom przeciwnej drużyny. Niestety, zawodnicy Olympique Marsylia nie odwzajemnili podziękowań. W tym samym momencie jeden z trenerów przeciwnej drużyny wkroczył na murawę i fizycznie zaatakował zawodnika KS FASE” – podano w oświadczeniu. Wówczas „na murawie pojawili się rodzice zawodników” szczecińskiej drużyny, „jedna z kobiet została uderzona w twarz, co doprowadziło do zaognienia całej sytuacji”.

Zarząd Klubu Sportowego podsumował, że „sytuacja zakończyła się rozmową pomiędzy sztabami szkoleniowymi obydwu zespołów i podczas kolejnych dwóch dni turniejowych nie doszło do jakichkolwiek incydentów z udziałem ww. drużyn”.

Jak się okazuje, to nie pierwszy incydent z udziałem rodziców młodych piłkarzy. Podczas turnieju w Berlinie rodzice FASE zaatakowali sędziego i organizatora. FASE Szczecin (Football Academy School of Excellence) to prywatna, płatna szkoła piłkarska dla zawodników w wieku 13 – 19 lat.

IB

20 października w hotelu Vienna House Andel’s Lodz odbyła się kolejna, już jedenasta kolacja charytatywna Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata”. Znakomite menu, pełna emocji licytacja, występy muzyczne to tylko część nietuzinkowych atrakcji, o jakie zadbały organizatorki wydarzenia. Autorką menu była znana restauratorka, mistrzyni kuchni Magda Gessler. Podczas jedenastej edycji kolacji „Przyjaciele Gotują” nie zabrakło również muzycznych gwiazd. Wystąpili m.in amerykański wokalista Nick Slicker, zespół Pectus oraz formacja muzyczna Bad Boys Blue. Imprezę poprowadził Conrado Moreno. Fundusze zebrane w trakcie tegorocznej kolacji zostaną przeznaczone na pomoc: Stowarzyszeniu Łódzkie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej 1; Klinice Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu ICZMP pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szaflika; Klinice Pediatrii, Immunologii i Nefrologii ICZMP pod kierownictwem prof. Krzysztofa Zemana i prof. Marcina Tkaczyka; Zakładowi Kardiologii Prenatalnej ICZMP pod kierownictwem prof. Marii Respondek-Liberskiej oraz Hospicjum Domowemu przy Stowarzyszeniu Hospicjum Łódzkie. aw

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.