Złapane w sieci

Angora - - Na Skróty -

POSŁANKA Z FANTAZJĄ Banderole akcyzy, które po otwarciu butelek z alkoholem i opakowań po papierosach są wyrzucane do kosza, mają na sobie znak polskiego godła. Posłanka Małgorzata Zwiercan postanowiła położyć temu kres i złożyła w Sejmie interpelację, domagając się wymiany godła na inny symbol. „To profanacja” – uzasadniła swój postulat.

Prima aprilis w październiku? (acototak)

Kiedy myślisz, że dno żenady i głupoty zostało osiągnięte, że niżej i gorzej już się nie da, to pojawia się kolejna posłanka... (jego-wysokosć)

Według mnie nie ma większej profanacji godła niż zawieszenie go w tym Sejmie... (niezalany)

Ciekawe, jaki procent społeczeństwa w ogóle wie, co jest na banderoli. Przecież to tylko taki papierek, który pęka przy otwieraniu. Coś jak błona dziewicza. Ktoś wie, po co na niej w ogóle godło? Tacy patrioci jesteśmy, że na wszystkim godło drukujemy. Czego się spodziewali – że pijaczki spod budy będą z czcią odklejać i kolekcjonować na ołtarzykach? (xezaq)

W ogóle otwarcie każdej flaszki powinno odbywać się w asyście policji i faceta w sukience. (miszka)

A może na znaku akcyzy kaczuszkę? (zaglosujsie)

Proponuję zużyte banderole zbierać i wysyłać p. Zwiercan. Ona odpowiednio je uhonoruje i zagłosuje w tej sprawie za siebie i resztę posłów. (krywit)

A co z orłem na monetach?! Wszyscy go chowają po kieszeniach, w portfelach i portmonetkach, a nikt z należytą czcią nie podnosi do ust i nie ucałuje?! (uo.rety)

A może trzeba zrobić tak jak w Biedrze. Za 100 banderol uchowanych przed zniszczeniem – gang świeżaków! (oginzczapy)

Zwiedzałem niedawno zoo. W klatce był tam orzeł bielik, a na ziemi leżały dwa pióra! Uważam, że to profanacja i dyrektor zoo powinien za to odpowiadać. (adstr)

Cóż, posłów jest za dużo! Nudzą się i pożerają nasze pieniądze. (aleksa)

Jak mnie się nudzi, to sobie na konsolce lubię pograć. A ta pani, proszę – ma fantazję. (masakramasakra)

Podpowiadam pani Zwiercan, że są kraje, w których można stracić życie za podarcie pieniążka z królem... (mechantloup)

Ja tam naklejam banderolki na ścianie. Już mam połowę mieszkania oblepioną. Jestem pijącym patriotą i bardzo się martwię, co będzie, jak mi się ściany skończą. Przecież w toalecie nie będę Orła naklejał... (julietwhiskey)

A ja banderolę zjadam jako zagrychę. Czy to źle? (psycholog) wstawić www.gazeta.pl (bin)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.