Modny kącik

Angora - - Kogel-mogel Zdjęcie Tygodnia - A czy wiecie, że...

Czekamy na Wasze kolejne zdjęcia, stylizacje, opisy modnych zagadnień. W tym numerze prezentuje się Kajetan. Cześć. Jestem Kajetan i mam osiem lat. Podobnie jak mój kochany tata lubię zawsze wyglądać modnie i z wykorzystaniem najnowszych obowiązujących trendów. Po- nieważ jestem bardzo aktywny, na co dzień wybieram zazwyczaj sportowe stylizacje, jednak nawet wtedy staram się łączyć je z nutką elegancji. Pozdrawiam serdecznie czytelników „Angorki” i całą moją rodzinkę!

Lenonki – tak określa się okulary o okrągłych oprawkach. Ich nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego muzyka Johna Lennona (1940 – 1980), który nosił taki właśnie model i rozpowszechnił tę modę na cały świat. Szczególnie z przyciemnianymi szkłami były niezwykle popularne wśród hipisów. Współcześnie są znakiem rozpoznawczym wielu artystów, muzyków, m.in. Ozzy’ego Osbourne’a, Liama Gallaghera czy Axla Rose’a. Okulary tego typu w języku angielskim są również określane jako windsor spectacles lub po prostu windsors. Pojawiły się w Anglii około 1880 roku i były popularne do wybuchu pierwszej wojny światowej.

Charakterki i humorki

jest to zbiór trzech opowiadań dla dzieci w wieku 4 – 6 lat, ale też dla rodziców, którzy nie potrafią sobie poradzić z fochami, humorkami i charakterkami swoich pociech. Bohaterowie to zazdrosny Krzysio, Stefcia złośnica i samolubny Tymek. Każdy ma w swoim otoczeniu takie kilkulatki. Marudzące i niekiedy krzyczące wniebogłosy. Co one same mają na ten temat do powiedzenia? Jaką rolę w tupaniu nóżką odgrywa chochlik i co łączy dzieci i kabanosy? Autorka w oryginalny sposób wprowadza maluchy w świat relacji międzyludzkich i podpowiada, jak najmłodsi i ich opiekunowie mają sobie radzić z dziecięcymi problemami i wątpliwościami. To niebanalny przewodnik po dziecięcych emocjach.

Ciekawa jest nie tylko treść książki, ale i jej szata graficzna. Całość mieni się kolorami i pięknymi rysunkami. Duże litery ułatwiają naukę czytania.

112 stron. Cena 19,90 zł. Wydawnictwo SKRZAT; www.skrzat.com.pl

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.