Złapane w sieci

Angora - - Na Skróty -

SPOWIEDŹ W POCIĄGU? To nie żart. Jak podała gazetakrakowska.pl w Kolejach Małopolskich będzie można wyspowiadać się przed świętami Bożego Narodzenia. Spowiedź jest planowana 21 i 24 grudnia w wybranych pociągach. Na razie kolejowa spółka oświadczyła, że nigdy nie zatwierdziła tego pomysłu do realizacji. Dobra, dobra...

Żyjemy w kraju, w którym trudno odróżnić gruby żart od poważnych planów władz dowolnego szczebla. Właściwie dziwne jest, że w pociągach wciąż nie ma kaplic, w których można by pomodlić się o jak najmniejsze spóźnienie pociągu. (dżejsek)

Absurd w postaci instant. Już widzę Stwórcę, który patrząc na to, mówi: „Nie! No oni już całkiem pogłupieli. Jeszcze trochę, a na Woodstocku przy toi toiach coś wymyślą? (alladin)

Kolejne wygrane przez PiS wybory i będziemy mieli w pociągach roraty, nieszpory, sumy. Zwłaszcza... sumy (na tacę). (TT)

Mam nadzieję, że kapłani za bilet zapłacą. A gdyby tak w każdym składzie jeden wagon przerobić na kaplicę? Honorarium za pomysł proszę przekazać na WOŚP. (kw)

Mam inny pomysł. Spowiedź razem z zakupami na święta – kierownik pociągu będzie sprzedawał karpia, maszynista przebierze się za mikołaja, a konduktorka odbędzie taniec na ryżu! I od razu sylwestra czas zacząć! (patriota)

A może tylko sugerują, że podróż pociągami Kolei Małopolskiej jest tak niebezpieczna, że trzeba się wyspowiadać w czasie jazdy. (staś)

To jeszcze sacrum, czy już num? (###)

A co z samolotami? pokrzywdzony. (onia)

A ja proponuję w Urzędzie Skarbowym – taka spowiedź przysporzy kasy tej dojnej zmianie. (paranoja)

Jak czytam pełne ironii i sarkazmu komentarze, pytam, gdzie tolerancja? Macie jej dużo dla związków homoseksualnych, dla aborcji, nawet dla kłamstwa i oszustwa. Dla katolików jej nie ma. Mam do tego prawo, by żądać tolerancji dla mojej wiary i dla mego sposobu na życie. (ren.mich)

Tyle jest okazji do spowiedzi, tyle kościołów, „noce konfesjonałów” w wielu miastach. Kto ma odrobinę dobrej woli i chce przeżyć nie tylko święta po chrześcijańsku – jak katolik, znajdzie czas i sposobność, aby skorzystać z Sakramentu Pojednania. A poza tym Kodeks prawa kanonicznego jasno określa wymogi co do spowiedzi. Są tu pewne wyjątki, np. spowiedź chorych w szpitalu. Ale czy podróż i pociąg to czas i miejsce na spowiedź? (Ksiądz Bogdan) www.wp.pl, www.rynek-kolejowy.pl

(bin) profa- Czuję się

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.