Konkurs na najlepszy anonim

Angora - - A To Polska Właśnie - ROBERT ZIELIŃSKI

Władze Białegostoku ogłosiły przetarg na rozbiórkę domu z 1924 roku. Pozostał on nierozstrzygnięty. Sprawą zainteresowała się działaczka z gminy żydowskiej, bo dom stoi obok kirkutu, na którym co roku obchodzona jest rocznica powstania w białostockim getcie. Działaczka zaproponowała, żeby prezydent przekazał gminie dom, a ta wyremontuje go i stworzy w nim np. muzeum Żydów – poinformował „Kurier Poranny”. Plany te nie zostaną jednak zrealizowane. Mieszkańcy wybrali parking...

Zaledwie przez trzy miesiące łodzianka cieszyła się prawem jazdy. „Dziennik Łódzki” podał, że jej egzamin został unieważniony przez marszałka województwa łódzkiego, a powodem tej decyzji był błąd egzaminatora WORD. Skrócił on czas męki kobiety za kierownicą podczas jazdy egzaminacyjnej do 24 minut, podczas gdy według przepisów czas jej zmagań z ruchem miejskim powinien wynieść 40 minut. O sprawie, jak to w Polsce, poinformowali życzliwi...

Komendant Daniel Kołnierowicz odwiedził lokalną rozgłośnię w poniedziałek, aby – jak twierdził – „odkłamać” informacje o raporcie z kontroli, którą w miejscowej komendzie przeprowadziła Komenda Główna Policji.

Wysłanie kontrolerów było efektem działalności poseł PO Bożeny Kamińskiej, która w Sejmie ujawniła serię anonimów od policjantów. Funkcjonariusze skarżyli się w nich, że przez cały rok muszą pilnować domu mieszkającego w Suwałkach wiceministra Jarosława Zielińskiego, brać udział w niekończących się ceremoniach z jego udziałem, a nawet przebierać się za funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, by dodać powagi wiceministrowi.

W trakcie emitowanej na żywo rozmowy komendant zaproponował konkurs. – Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, to może ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej. O majątku, o podróżach służbowych, o dotychczasowej działalności – wymieniał nadinspektor Kołnierowicz.

Zapytaliśmy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji o wypowiedź komendanta z Podlasia. Małgorzata Woźniak z MSWiA odesłała nas do Komendy Głównej Policji. – Wypowiedź nadinspektora Kołnierowicza nie była konsultowana z Komendą Główną – powiedział rzecznik KGP inspektor Mariusz Ciarka.

Posłanka zamierza złożyć skargę do Najwyższej Izby Kontroli, MSWiA oraz zawiadomić prokuraturę, bo komendant wprost zaatakował posła opozycji.

TVN24.pl (28 XI)

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.