Nauka pisania jako dobra zabawa

Powiedz mamie, powiedz tacie

Angora - - Między Nami -

Ćwiczenia związane z nauką pisania można wprowadzać już od najmłodszych lat, zanim dziecko pójdzie do szkoły. Jednak samo kreślenie i odwzorowywanie literek szybko staje się monotonne. Dlatego specjaliści zalecają poznawanie liter w trakcie zabawy. Ciekawe jest tworzenie ich np. z plasteliny oraz z produktów syp- kich, takich jak kasza, mąka czy chociażby piasek. Za pomocą patyka kreśli się w nich różne kształty i to jest dla maluchów bardzo interesujące. Zajmujące jest też malowanie farbami przy użyciu palców. Odciskanie dłoni i stóp, obrysowywanie różnych przedmiotów to również zajęcie, które dzieci bardzo lubią.

Przybory – pióro, ołówek, kredki, węgiel kreślarski, markery i pędzle – muszą być dobrze wyprofilowane i wystarczającej jakości. Gdy kredki się łamią, a pióro zacina, dziecko zniechęca się do ćwiczeń. Narzędzia te muszą być też ładne, bo dla pociech ma to ogromne znaczenie.

Rysowanie od najmłodszych lat sprzyja nabieraniu zdolności do swobodnego prowadzenia ręki. Dzięki takim zabawom dziecko będzie sprawniej kreśliło linie proste i okręgi. Gdy rozpocznie naukę, szybciej opanuje prawidłowe pisanie.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.