Sport

Angora - - Kogel-mogel Zdjęcie Tygodnia - Olimpiada taczek

9-letnia Wiktoria Lang z Orzesza została mistrzynią świata w akrobatyce powietrznej na MŚ w czeskiej Pradze. Tytuł zdobyła, pokonując wszystkich rywali w kategorii 6 – 9 lat.

Nowy rekord Guinnessa ustanowił Krzysztof Radzikowski (37 l.), polski strongman z Głowna, podczas zawodów w Rzymie. Polak zdominował kategorię „Hammer Hold”, trzymając dwa młotki o wadze 5,5 kg przy głowie przez 1,36 minuty.

17-letnia Julia Szreiter z łódzkiego klubu Oyama Karate Neko zajęła pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Europy w karate w Radomiu. Zawodniczka walczyła w kategorii 16 – 18 lat powyżej 60 kg.

Od 17 lat w wiosce Hossszúhetény na Węgrzech odbywa się Talicskaolimpia – olimpiada taczek. Imprezę wypełniają konkurencje sportowe z użyciem dwukołowych wózków kojarzonych zwykle z fachem budowlanym. Oprócz klasycznych wyścigów w formule solo, kiedy to jedna osoba pcha jedną taczkę, zawodnicy zmagają się zespołowo – po dwie lub trzy osoby na wózek – a także w konkurencji zwanej „sandwich”, gdy jeden człowiek kieruje dwoma pojazdami – jednym z przodu i jednym za sobą. Talicskaolimpia obfituje też w dyscypliny zręcznościowe, gdy jak najszybciej trzeba przewieźć ładunek z miejsca na miejsce w trudnym terenie. Wyzwaniom sportowym towarzyszy część kulturalna obfitująca w koncerty i występy artystyczne.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.