Imagine Dragons

Angora - - Radioactive - GRZEGORZ WALENDA

ce najpopularniejszych rockowych albumów, a wspomniany „Evolve” (2017) był na czele zestawienia. Chociaż płyta wciąż cieszy się powodzeniem, muzycy przygotowali dla melomanów kolejne nowe nagrania, które ukazały się na longplayu „Origins”, czwartym w dyskografii zespołu. Album również u nas cieszy się dużym powodzeniem. Dotarł do siódmego miejsca zestawienia bestsellerów płytowych OLiS, co dowodzi, że Imagine Dragons mają w Polsce wielu sympatyków.

Najbardziej nieoczekiwany sukces grupy to wysokie notowania na liście strumieniowego ściągania nagrań, którą publikuje magazyn „Billboard”. W ubiegłym roku w czołówce było tam tylko pięć nagrań rockowych, w tym aż trzy z repertuaru Imagine Dragons.

W miesiącu kiedy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, trudno nie wspomnieć, że członkowie zespołu chętnie uczestniczą w rozmaitych akcjach charytatywnych. Przyczynili się do powołania do życia fundacji Tyler Robinson Foundation, która wspiera młodych ludzi walczących z nowotworami. Grali koncert, z którego dochód zasilił szkolne programy muzyczne. Wpływy z ich nagrania „I Was Me” otrzymała agencja ONZ zajmująca się pomaganiem uchodźcom. To zresztą tylko wybrane działania, które grupa podejmuje, aby pomóc ludziom w potrzebie.

„Zawsze chciałem, żeby nasza muzyka stwarzała nadzieję – mówi Reynolds. – Próbujemy dać ludziom radość w trudnych czasach. Byłoby wspaniale, gdyby po wysłuchaniu naszych piosenek poczuli się lepiej”.

Fot. FaceToFace/REPORTER

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.