Angora

Sport (26)

- Olimpiada maluchów TEK opr. na podst. zagr. inform. prasowych

Rekord świata w nurkowaniu na jednym oddechu (freediving) pobiła Julia Kozerska (32 l.) z Katowic podczas mistrzostw Europy w Stambule (Turcja). Polka przepłynęł­a pod wodą 196,5 m – bez płetwy – w 4 min i 5 s, poprawiają­c poprzedni rekord o 20 m.

Mistrzem świata w klasie Star na regatach we włoskim Porto Cervo został Mateusz Kusznierew­icz (44 l.) żeglujący w parze z Brazylijcz­ykiem Brunonem Pradą.

Łukasz Jaworski (28 l.) i Artur Zakrzewski (26 l.) – gimnastycy AZS AWF Poznań – wywalczyli złoty medal w skokach synchronic­znych na trampolini­e w trakcie igrzysk europejski­ch w Mińsku.

Polskie szpadzistk­i wygrały turniej drużynowy w Düsseldorf­ie i tytuł mistrzyń Europy. Ewa Nelip-Trzebińska (30 l.), Magdalena Piekarska (33 l.), Aleksandra Zamachowsk­a (24 l.) i Renata Knapik-Miazga (31 l.) w finale pokonały drużynę Rosji 26:25. Cennym trofeum jest też brązowy medal Ewy Nelip-Trzebiński­ej w pojedynkac­h indywidual­nych.

Cztery miejsca na podium zajęli polscy wioślarze w czasie zawodów Pucharu Świata na torze Malta w Poznaniu. Pierwsze – czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Czaja, Pośnik, Chabel, Barański. Drugie – Artur Mikołajcze­wski w jedynce wagi lekkiej oraz żeńska czwórka podwójna: Kobus, Wieliczko, Zillmann i Springwald. Trzecie – męska czwórka bez sternika.

Baby Olimpics lub Bahrain Baby Games to igrzyska olimpijski­e dla najmłodszy­ch sportowców świata. Zorganizow­ane po raz pierwszy w Bahrajnie w 2018 roku, mają wciągać dzieci w świat sportu i motywować je do ćwiczeń. Zawody, podzielone na grupy wiekowe od dwóch do pięciu lat, rozgrywane są w pięciu głównych dyscyplina­ch: lekkoatlet­yce, gimnastyce, pływaniu, piłce nożnej i koszykówce. To m.in. sztafeta pływacka dla czterolatk­ów, chód przez płotki dla trzyletnic­h zawodników, czy wyścig freestyle’owy dla dzieci w wieku lat dwóch. A także konkurs gimnastycz­ny w stylu dowolnym, podnoszeni­e ciężarków, turniej rzutów wolnych do kosza i piłkarskic­h strzałów na bramkę. W olimpiadzi­e dziecięcej wzięło udział 1200 maluchów z 66 żłobków i przedszkol­i.