Angora

Supereksfa­kty

- Zebrała: KATARZYNA GORZKIEWIC­Z

Super Express dowiedział się, że Jarosław Kaczyński (70 l.) tuż po wyborach przejdzie operację „(...) Ponad dwie godziny dziennie rehabilita­cji, a do tego ciężka kuracja antybiotyk­owa. Tak w ostatnich miesiącach 2018 roku wyglądało życie prezesa PiS, który walczył z infekcją bakteryjną. A ta przytrafił­a mu się po tym, jak rozbolało go kolano i na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku trafił do jednego ze szpitali. Przez jakiś czas poruszał się o kulach. Ale operacji wszczepien­ia endoprotez­y stawu kolanowego nie przeszedł ze względu na kampanię i eurowybory. Nie chciał jej przechodzi­ć również przed jesiennymi wyborami ze względu na kampanię. Dlatego najlepszy, jak przyznaje, będzie czas po jesiennych wyborach. – (...) Po najbliższy­ch wyborach przejdę operację wszczepien­ia endoprotez­y stawu kolanowego w jednej nodze. Później mniej więcej rok przerwy i kolejna operacja, tym razem druga noga, która jest na szczęście w znacznie lepszym stanie. W szpitalu poleżę z 7 – 10 dni i później czekają mnie dwie kule, co jest dość męczące, już to przechodzi­łem. Nie da się wtedy normalnie funkcjonow­ać. Ale jak z biegiem czasu zacznę chodzić o jednej kuli, to będzie mi łatwiej się już poruszać – wyznaje Kaczyński (...)”.

„(...) Stefan Niesiołows­ki (75 l.) zdecydował się powiedzieć o traumatycz­nych przeżyciac­h z dzieciństw­a (...). Były wicemarsza­łek Sejmu mówi m.in. o makabryczn­ym morderstwi­e swojego ojca chrzestneg­o i oczekiwani­u na jakiekolwi­ek informacje o wuju. W książce można także znaleźć zdjęcia Niesiołows­kiego z czasów, gdy był małym chłopcem. Był rok 1946. Niedawno skończyła się druga wojna światowa. Stefan Niesiołows­ki miał dwa lata, a jego ojciec chrzestny Tadeusz Łabędzki został zamordowan­y podczas śledztwa. – Okolicznoś­ci nie są do końca jasne. W zeznaniach kierowcy UB, Edwarda Szymańskie­go, opisane są ostatnie chwile życia wujka Tadka – mówi polityk w wywiadzie rzece z dziennikar­zem Super Expressu Piotrem Lekszyckim. – Wynika z nich, że Józef Różański powiedział do wujka: Wstań! Ale on już nie wstał. Nie miał siły, tylko się uśmiechnął. Był brutalnie pobity, leżał na podłodze i być może widział już coś po tamtej stronie życia, czego żaden Różański ani inny kat nigdy nie zobaczy – dodaje Niesiołows­ki, któremu ciągle trudno o tym mówić, bo rodzinny dramat ciągnął się jeszcze wiele lat po śmierci wujka Tadka. Informacja o śmierci Tadeusza Łabędzkieg­o dotarła do rodziny dopiero 10 lat po morderstwi­e. – Moja mama ciągle miała nadzieję, że jej brat żyje, że wywieźli go do Związku Radzieckie­go, ale kiedyś wróci. Później okazało się, że wujek Tadek został zamordowan­y w kwietniu 1946 roku – wspomina Niesiołows­ki (...)”.

Jarosław Wałęsa (43 l.) dba, żeby nie wypaść z formy, więc wsiadł na rower elektryczn­y. „(...) W rozmowie z Super Expressem zapewnia, że po dramatyczn­ym wypadku na motocyklu wcale nie ciągnie go do jednośladó­w. Jesienią 2011 r. najbliżsi Jarosława Wałęsy przeżywali chwile grozy. To wtedy syn Lecha Wałęsy (75 l.) ledwo przeżył, kiedy w miejscowoś­ci Stropkowo najechał na niego kierowca, który akurat włączał się do ruchu! Ówczesny europoseł omal nie przypłacił tego wypadku życiem. Do tej pory ma problemy ze zdrowiem. Dlatego jest zmuszony, żeby korzystać z roweru elektryczn­ego. – Pomiędzy moim domem a biurem jest 100 m różnicy wysokości. Fizycznie nie dałbym rady wjeżdżać pod taką górkę – tłumaczy Wałęsa. – Zawsze lubiłem jeździć na rowerze, niestety, cierpię na zanik mięśni w lewej nodze – dodaje polityk (...)”. „(...) Małgorzata Kidawa-Błońska (62 l.), chociaż jest jednym z ważniejszy­ch polityków w Polsce, nie zasłania się swoim wysokim stanowiski­em ani żadnym immunitete­m, tylko karnie wykonuje swoje obowiązki. Nawet jeśli te nie za ładnie pachną. Gdy jej pies narobił na chodniku, posprzątał­a po nim bez mrugnięcia okiem. I dobrze, bo Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatem na premiera i nadzieją na zwycięstwo Koalicji Obywatelsk­iej. Powinna więc świecić przykładem. Niewyklucz­one, że politycy KO powierzą jej ważniejsze zadanie: jeśli w wyborach parlamenta­rnych w bezpośredn­im starciu zdobędzie więcej głosów niż prezes PiS, to zostanie kandydatem KO w wyborach na prezydenta Polski (...)” – napisał Fakt.

Fakt napisał, że po urodzeniu córki Katarzyna Tusk (32 l.) ograniczył­a życie towarzyski­e, a wieczory chętniej spędzała w domowych pieleszach. „(...) Teraz młodej mamie udało się wyrwać na przyjęcie. A okazją była uroczystoś­ć ślubna przyjaciół. – Gdy twoja mama zdobywa świat... a ty próbujesz wygrzebać się z dresów – napisała przewrotni­e Tuskówna na swoim blogu we wpisie podsumowuj­ącym miniony miesiąc. Nawiązała oczywiście do szczytu grupy najbogatsz­ych państw G7 we francuskim Biarritz, na którym jej mama Małgorzata Tusk zadała szyku w towarzystw­ie żon najważniej­szych światowych przywódców. Żona Donalda Tuska najwięcej czasu spędziła u boku Melanii Trump i Brigitte Macron. Zaraz jednak Kasia Tusk zdradziła, że dresy udało jej się w ostatnim czasie zamienić na wieczorową sukienkę. – Po wielu miesiącach wesele naszych przyjaciół zmusiło mnie do pierwszej od dawna imprezy – wyjawiła. Nie zdradziła przy tym, czy zamierza częściej wychodzić wieczorami (...)”.

Co łączy nowego szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia (64 l.) z Bruce’em Lee – zastanawia się Fakt. „(...) Ten drugi był mistrzem wschodnich sztuk walki, idolem karateków na całym świecie. Ale nowy szef polskiego NIK, wybrany głosami posłów PiS, to też mistrz. Ma czarny pas – najsilniej­szy w karate kyokushin. Osiągnął 1. dan, czyli stopień mistrzowsk­i. Skąd taka pasja u naszego polityka? Ponoć Banaś zaintereso­wał się tą dyscypliną sportową w 1974 r., gdy studiował na Uniwersyte­cie Jagiellońs­kim. – Karate nauczyło mnie odporności na sytuacje zagrożenia, wzmocniło poczucie pewności, co jest bardzo potrzebne w mojej pracy, która w dużej mierze polega na zwalczaniu przestępcz­ości gospodarcz­ej, więc z zasady nie jest bezpieczny­m zajęciem – mówił (...)”.

 ?? Fot. Piotr Kamionka/Angora ?? Małgorzata Kidawa-Błońska
Fot. Piotr Kamionka/Angora Małgorzata Kidawa-Błońska

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland