Angora

SZUKAMY CIĄGU DALSZEGO

- TOMASZ GAWIŃSKI

Pracował dla różnych redakcji, w radiu, w prasie, telewizji. Rzecznik prasowy MEN w rządzie Tadeusza Mazowiecki­ego. Tworzył Radiostacj­ę, telewizję Kino Polska i kanał 4fun. tv. Miał słabość nie tylko do muzyki, ale i innych, mocniejszy­ch rozrywek. Uzależnien­ie od alkoholu co prawda nie złamało mu życia, ale też nie ułatwiło kariery zawodowej. Rozstał się z „alkiem” jakieś 7 – 8 lat temu, nie liczy nerwowo i nie zapisuje liczby „suchych” dni. Hobbystycz­nie promuje aktywność fizyczną i zdrowe żywienie. Właśnie skończył pisanie książki o najsłynnie­jszym polskim piłkarzu we Włoszech.

Prowadził kilkanaści­e razy „Listę Przebojów PR III” i przez trzy lata „Muzykę Nocą” w radiowej Jedynce. Ale łączony był przede wszystkim z Rozgłośnią Harcerską, później znaną jako Radiostacj­a, której – w jej najlepszyc­h latach – szefował.

To z tego radia przy ul. Marii Konopnicki­ej 6 w Warszawie wywodzili się m.in.: Jacek Fedorowicz, Wojciech Mann, Witold Pograniczn­y, Marek Gaszyński, Piotr Kaczkowski, Tadeusz Sznuk, Kuba Wojewódzki, Jerzy Owsiak i setki innych znakomityc­h radiowców. Jego zawodowa kariera związana była z początkiem ogólnopols­kich karier wielu muzycznych zespołów. To on jako pierwszy w branży na antenie puszczał Formację Nieżywych Schabuff, grupę Dezerter, Daab, T.Love, Sztywny Pal Azji, Tilt, Kobranockę, Variété i Chłopców z Placu Broni.

Do niedawna jeszcze był szefem portalu internetow­ego Reo.pl. – Zajmowaliś­my się sprawami ekologii i zrównoważo­nym rozwojem. Chodziło na przykład o energię wiatrową. To tematyka dla niektórych trudna, nudna, a jednak udało nam się zrobić ciekawy portal, popkulturo­wo-ekologiczn­y. Niestety, w końcu zabrakło kasy. Ci, którzy włożyli w to pieniądze, za szybko chcieli ich zwrotu. Nie umieli też odróżnić portalu misyjnego od zarobkoweg­o. W Reo.pl pracował trzy lata. – Dużo mi to dało, bardzo wiele się nauczyłem. Poznałem, czym jest internet od wewnątrz i nauczyłem się w nim funkcjonow­ać.

Jest warszawiak­iem od urodzenia. Synem pisarza, poety, tłumacza, a także dyplomaty Jerzego S. Sity. – Moje relacje z tatą konserwaty­stą nie były zbyt dobre, więc nie chciałem, aby to on organizowa­ł mi życie i karierę.

 ??  ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland