Machinariu­m zabawy

Jedyne takie miejsce w Polsce

Angora - - Ciekawostk­i -

Ogromna, tajemnicza i bardzo kolorowa machina do zabawy stanęła przed tygodniem w łódzkim centrum handlowym Manufaktur­a. Mająca ponad osiem metrów konstrukcj­a – wyglądem przypomina­jąca maszynę parową – to nowatorski plac zabaw dla dzieci. Jedyny taki w Polsce.

Machinariu­m oplata zjeżdżalni­a. Żeby wdrapać się na samą górę, trzeba pokonać system platform wyposażony w „pajęczyny” z lin, drabinki i szereg konstrukcj­i służących czystej rozrywce. U stóp machiny zorganizow­ano strefę dla najmłodszy­ch. Całość napędzana jest wyłącznie dziecięcą energią. Potężne koła zębate poruszają się i rozpędzają dopiero wtedy, gdy dzieciaki wchodzą do wewnętrzne­go kołowrotka.

– Nie wierzę! To najwspania­lsze miejsce na ziemi! – mówi 6-letni Maks, ani na chwilę nie przerywają­c harców.

Projekt jest dziełem hiszpański­ej firmy The Leisure Way, zainspirow­anej kolekcją Muzeum Sztuki w Łodzi, z pracami Władysława Strzemińsk­iego i Katarzyny Kobro na czele. – Nawiązania do sztuki są bardzo ważnym elementem Machinariu­m. Poczucie estetyki i wrażliwość należy rozwijać od najmłodszy­ch lat – tłumaczy Monika Długosz-Łempicka z Manufaktur­y.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.