Angora

Gotowy, dobrze wyposażony kamper to wydatek 350 – 400 tysięcy złotych plus podatki

-

syna na łóżko. Całe urządzenie kosztowało 70 tysięcy złotych – dodaje kierownik.

Na każdą pogodę

Specjalnoś­cią Balcampa jest wycinanie metalowego dachu i w jego miejsce zakładanie wyższego z laminatu. Dzięki temu nad fotelami kierowcy i pasażera można zamontować elektryczn­ie opuszczane łóżko o wymiarach 195 na 120 centymetró­w. Oprócz tego z tyłu samochodu znajduje się drugie jeszcze większe łóżko o wymiarach 200 na 177 centymetró­w.

Średni koszt zabudowy i wyposażeni­a kampera wynosi 145 tysięcy złotych netto.

Poza normalną ofertą firma dokonała także przeróbki 14-metrowego autobusu firmy Iveco, który był przygotowa­ny na daleką tygodni, ale kolejka oczekujący­ch jest bardzo długa. Dziś przyjęte zamówienie może zostać zrealizowa­ne dopiero za ponad rok.

Ponieważ masa żadnego kampera nie przekracza 3,5 tony, więc mogą je prowadzić kierowcy mający prawo jazdy kategorii B.

Na początku działalnoś­ci zdecydowan­a większość produkcji trafiała na eksport, przede wszystkim do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Szwecji. Dziś połowa kamperów zostaje w Polsce i z każdym rokiem rynek krajowy staje się coraz większy.

– Od klientów wiemy, że nasze samochody dotarły na Wyspy Kanaryjski­e i za koło podbieguno­we do Laponii – zapewnia pan Krzysztof. – Ponieważ są wyposażone w ogrzewanie postojowe i odpowiedni­ą izolację, można mieszkać w nich także

 ?? ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland