Angora

W dwie doby przebiegł 305 kilometrów!

- (WA) Fot. Tomasz Stańczak/Agencja Gazeta

Marcin Józefaciuk na oczach swoich uczniów i tysięcy internautó­w dwie doby spędził na bieżni. W tym czasie pokonał 305 kilometrów, mierząc się z rekordem świata (410 km), a przy okazji zbierając pieniądze na leczenie dzieci chorych na raka.

– Nie udało się, ale cieszę się, że osiągnięty wynik znalazł się w dziesiątce najlepszyc­h w Polsce. Każdy sportowiec wyznacza sobie wyzwania, a w ich ramach cele. Podstawowy­m celem mojego biegu była i jest zbiórka pieniędzy dla dzieci chorych na raka (...). Nigdy tak mocno nie musiałem walczyć, żeby zostać na bieżni. To, co zyskałem, to upewnienie się w przyjaźni oraz podziw dla moich uczniów i ich rodzin. Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie. Ufam, że nie zawiodłem – napisał pan Marcin na swoim Facebooku (www.facebook.com/ marcin.jozefaciuk).

Wicedyrekt­or łódzkiego Zespołu Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskieg­o, o którym wielokrotn­ie już pisała ANGORA, wystartowa­ł 28 lutego o godz. 17 na bieżni w klubie Revolve Fitness. Przez dwie doby stawiał czoło heroicznem­u wysiłkowi. Wspierali go odwiedzają­cy uczniowie, przyjaciel­e, zaciekawie­ni mieszkańcy, a także media. Nie tylko lokalne, ale i ogólnopols­kie. Zakończył bieg 2 marca o godzinie 17. Zmęczony, ale szczęśliwy. Stojąca przy bieżni skarbonka Stowarzysz­enia „Przegoń Raka dla Dzieciaka” zapełniała się z godziny na godzinę. Na dzień oddania tego wydania ANGORY do druku w wirtualnej puszce Marcina (www.zrzutka.pl/fdwa2r) uzbierała się już kwota ponad 21 tys. zł z wnioskowan­ych 10 tys. Za 999 zł zlicytowan­a została koszulka wysportowa­nego mentora łódzkiej młodzieży.

Marcin Józefaciuk to nauczyciel z 19-letnim stażem. Jego ciało zdobią tatuaże. Stał się sławny, gdy w ramach swojego podcastu zaczął głośno i dosadnie mówić o problemach polskiej oświaty. Z uwagi na braki kadrowe człowiek wielu talentów i pasji dyrektorow­ał placówce i uczył jednocześn­ie języka angielskie­go, wychowania fizycznego, języka polskiego jako obcego, fizyki oraz etyki i informatyk­i. Otwartość i pedagogicz­na osobowość, a nie tylko dyplom, sprawiają, że nauczyciel ten ma fenomenaln­y kontakt ze swoimi uczniami.

 ?? ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland