BYTOMSKIE GRUPY BIEGOWE

POPROSILIŚMY BYTOMSKIE GRUPY BIEGOWE O ZAPREZENTOWANIE SIĘ NA ŁAMACH GAZETY

Bytomski Polmaraton - - Pierwsza Strona -

BTM RUNNERS

BTM RUNNERS to Grupa Biegowa, która działa od 2014 roku. Naszym celem jest popularyzacja biegania i innych form aktywności sportowej jako sposobu na lepsze, zdrowsze życie. Zrzeszamy ludzi, którzy mają wolę pokonania samych siebie, swoich słabości i lenistwa, poprzez aktywność fizyczną, uwalniając przy tym endorfiny i zyskując "wolność" oraz radość !!! Każdego z nas mobilizuje do tej formy ruchu inny powód: lepsze samopoczucie, nadwaga, nowe rekordy życiowe… Reprezentują nas pasjonaci biegania z Bytomia, Tarnowskich Gór oraz Piekar Śląskich. Obecnie drużyna składa się z kilkudziesięciu BeTeeMsów, są wśród nas zarówno Panowie, jak i Panie, starsi i młodsi. Jesteśmy otwarci zarówno dla począt- kujących jak i zaawansowanych biegaczy.

TRENINGI

Nasz stały trening to Ćwiartki Biegowe w czwartki w parku im. F. Kachla przy głównej alejce (wejście od strony UM) o godz. 19:00. Organizujemy także treningi poza miejskim zgiełkiem - w parkach, górach, lasach i innych zielonych miejscach. Bieg to nasza pasja i każdy może liczyć na wsparcie w grupie.

ON-LINE

Jeśli biegasz od dawna, dopiero zaczynasz lub chcesz zacząć przygodę z bieganiem, a brakuje Ci motywacji - dołącz do nas! Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie www.btmrunners.pl a bieżące informacje o naszych treningach ukazują się na fb.com/btmrunners/

Piotr Węgorek

MIECHOWICKA GRUPA BIEGOWA

Miechowicka Grupa Biegowa to „zwariowani” pasjonaci biegania, których ulubionym miejscem treningowym jest Miechowicka Ostoja Leśna. Nie bez znaczenia na ich koszulkach widnieje charakterystyczny dąb, który jest ozdobą pięknego miechowickiego lasu. Jak wiadomo dąb jest symbolem mocy, odwagi i siły... tymi cechami również charakteryzuje się MGB, która już nieraz pokazała „orange power”, organizując oraz uczestnicząc w wielu imprezach biegowych. Grupa często włącza się w akcje charytatywne i same takie organizuje, czerpiąc radość z tego, że dzięki swojej pasji mogą komuś pomóc. Dziś miechowicki dąb jest okazałym drzewem, ale wyrósł z maleńkiego ziarenka... tak samo Miechowicka Grupa Biegowa początkowo składająca się z 4-5 osób w przeciągu kilku lat rozrosła się do rozmiarów „dorodnego dębu” skupiając kilkudziesięciu członków stowarzyszenia oraz ponad setkę sympatyków, którzy wspólnie

trenują, kibicują i jeżdżą na zawody. Niedawno grupa obchodziła 3. urodziny i początkowo zapewne nikt nie myślał, że powstanie tak silnie związana ze sobą ekipa. Biegacze „znali” się wcześniej tylko z widzenia mijając podczas treningów oraz na zawodach. Na jednych z nich powstał pomysł utworzenia grupy, aby wspólnie trenować... Na dzień dzisiejszy jest kilka grup zaawansowania, więc każdy znajdzie odpowiednie tempo dla siebie. Celem grupy jest zarażać innych bieganiem, czerpać z tego radość oraz przede wszystkim, cieszyć ze wspólnie spędzanego czasu na łonie natury.

BĘDZIEMY NA PÓŁMARATONIE

Pomarańczowy kolor ich koszulek jest już znany w okolicy i są rozpoznawalni z daleka. Nie inaczej jest podczas organizowanego w Bytomiu-Miechowicach Półmaratonu Bytomskiego, w którym grupa co roku uczestniczy zarówno na dystansie półmaratońskim jak i 10 km. Wielu członków grupy na swój pierwszy start wybierało właśnie Półmaraton Bytomski. Kolor pomarańczowy ich koszulek idealnie wpasowuje się w charakter grupy, gdyż pomarańczowy jest symbolem zdecydowania, spontaniczności i optymistycznego podejścia do życia. Jest to barwa pozytywnych myśli, motywuje do działania.

TRENINGI

Ty również możesz przeżywać biegowe przygody wraz z Miechowicką Grupą Biegową. Wystarczy, że zjawisz się na organizowanych przez grupę treningach. Wspólne bieganie w każdy wtorek i czwartek, a godziny zmieniają się zależnie od pory roku. Zbiórka pod

przychodnią na ul. Stolarzowickiej 108.

ON-LINE

Aktualny harmonogram oraz więcej informacji na: fb.com/mgb.bytom oraz www.mgb.bytom.pl.

Damian Nitecki

SZOMBIERKI RUNNERS

Szombierki Runners to amatorska grupa sportowa, która powstała w styczniu 2016 roku. Większość z nas biega, część uprawia nordic walking, ale inne aktywności ruchowe również nie są nam obce – wspomagamy nasze treningi między innymi: jazdą na rowerze, rolkach, łyżwach, nartach, pływaniem czy ćwiczeniami na siłowni. Przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę, fantastyczną atmosferę i aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie sympatycznych ludzi. Bierzemy również udział w zawodach sportowych, integrujemy się z innymi grupami na wspólnych treningach oraz zwyczajnie, po ludzku, spędzamy czas z ludźmi, których lubimy. Wybieramy aktywność fizyczną, gdyż nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele - zdrowy duch, a poza tym ruch to redukcja tkanki tłuszczowej, smukła sylwetka, dłuższe życie, redukcja stresu, ochrona przed wieloma chorobami i mnóstwo innych korzyści. W naszej grupie nie ma regulaminu, składek, nakazów i zakazów, oczekiwań, wymagań; tworzymy zespół ludzi, dla których liczy się przede wszystkim sport, a nie wyniki i chora rywalizacja. A zatem! Jeżeli nie wiesz co zrobić z wolnym czasem, chcesz schudnąć, poprawić kondycję czy nie masz z kim trenować – dołącz do nas! Z pewnością znajdziesz tutaj osoby, które zarażą Cię pasją do sportu i spowodują, że

uwierzysz w swoje możliwości niezależnie od wieku, kondycji i ilości zbędnych kilogramów. Znajdziesz nas na Facebooku - tam umawiamy się na treningi, spotkania i udział w zawodach. Serdecznie zapraszamy; wystarczy napisać.

ON-LINE

Aktualny harmonogram oraz więcej informacji na: www.szombierki-runners.pl, a także na profilu facebookowym.

Małgorzata Czupryńska

SZOMBIERKI DREAM TEAM

Szombierki Dream Team to Amatorski Klub Sportowy działający w Towarzystwie Społeczno- Kulturalnym Szombierki. Naszą pasją są biegi. Systematycznie uczestniczymy w wielu imprezach sportowych , począwszy od biegów charytatywnych , kończąc na półmaratonach i maratonach. Zapraszamy wszystkich amatorów biegania do naszej grupy biegowej Szombierki Dream Team. Najczęstsze miejsce spotkań to Fazaniec , Skarpa , park miejski w Bytomiu , park Świerklaniec i wokół jeziora Nakło-Chechło.

AKTYWNY ROZBARK

Aktywny Rozbark, to grupa ludzi, którzy połączyła pasja do sportu. Domeną naszej grupy oczywiście jest bieganie, ale lubimy i uprawiamy inne dyscypliny sportowe. Zimą lubimy morsować na Zalewie w Rogoźniku. Ponadto członkowie naszej grupy bardzo lubią długie górskie wędrówki i zdobywanie górskich szczytów. Grupa działa od2015 roku i bierze udział w wielu imprezach biegowych. Staramy się być zawsze obecni na wszystkich biegach organizowanych w naszym mieście. Grupa jest

otwarta dla wszystkich dla tych co dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, z bieganiem jak i dla tych co startują już w różnych biegach od 5 km do maratonów.

TRENINGI

Większą grupą spotykamy się co niedzielę o godzinie 10.00 na stadionie GKS Rozbark, gdzie po rozgrzewce, biegamy na stadionie lub wychodzimy w teren . W tygodniu spotyka-

my się w mniejszych grupach i biegamy w różnym tempie w zależności od stopnia zaawansowania w pięknych bytomskich Zimą w każda niedzielę o godzinie 13.00, morsujemy z grupa Morsy Rogoźnik nad pierwszym zalewem w Rogoźniku.

ON LINE

Grupa dostępna jest m.in. na facebooku: fb.com/AktywnyRozbark

CIDRY LOTAJOM

„Cidry Lotajom” od kwietnia 2015 roku!!! Jesteśmy zarejestrowanym stowarzyszeniem, współorganizatorem dwóch radzionkowskich biegów oraz samodzielnym organizatorem ECO Cidry Crossu ( już po raz drugi zapraszamy 10.06.2017 roku). Ale przede wszystkim propagujemy zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek.

TRENINGI

Biegamy i trenujemy Nordic Walking na Księżej Górze w każdy czwartek o 19: 30. Jesienią ubiegłego roku rozpoczęliśmy szkolenie dzieci i od tego czasu również spotykamy się w poniedziałki. Nasze spotkania i treningi przeznaczone są dla wszystkich zarówno początkujących jak i zaawansowanych biegaczy, każdy odnajdzie dla siebie odpowiednią grupę.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.